Téměř všechny místnosti zabrali vystavovatelé železničních modelů. Pořadateli je připraven i doprovodný program, občerstvení a dětský koutek pro rodiče s malými dětmi.

K vidění je například modulové kolejiště v měřítku 1:120 v délce cca 100 m, interaktivní dioráma a kolejiště Intelino Smart Train. Pro děti je k dispozici například herní dřevěné kolejiště, kvíz a další doprovodné aktivity.

Festival skákacích hradů v Trojhalí Karolina, 31. března 2023, Ostrava.
VIDEO: Ostrava láká na největší Festival skákacích hradů v ČR, končí 10. dubna

"V letošním roce jsme připravili již devátý ročník této náročné akce., které se zúčastňuje rok od roku více lidí. A nejsou to jenom děti. Přicházejí i tatínkové, kterým pohledem na modely jen září oči. maminky pomáhají dětem v doprovodném programu. Největší model železnice je na celé ploše tělocvičny a zabírá více než sto metrů délky. Na modelu se podílejí modeláři z Polska, Mohelnice a také z Karviné," informovala hlavní organizátorka dvoudenní akce Aneta Fabiánová z SVČ Ostrava-Zábřeh.

Kromě velkého modelu železnice připravili modeláři z Mohelnice také menší model s připraveným podstavcem - takzvanou diorámu - pro menší děti, aby se mohly i ony dívat shora.

I přes oblačné, místy deštivé počasí se těšila zájmu fanoušků druhá rychlostní zkouška 41. ročníku Valašské Rally označená Lešná, která měřila téměř dvacet kilometrů.
Valašská Rally obrazem. O prvenství bojuje Pech s Kopeckým a Marešem

SVČ uspořádalo před chystanou výstavou i výtvarnou soutěž na téma " Vlaky mýma očima". Krásných obrázků se sešlo více než pět set. Po oba dny, tedy v sobotu 1. i v neděli 2. dubna, bude připravená robotická železnice, virtuální železnice, výtvarná práce s pomocí rodičů, výstava knih, papírových modelů, potisk hrníčků, 3Dtisk, fotokoutek a další zábavný program.

Zúčastněným dětem a dospělým se akce líbila. Zahájení prvního dne bylo v devět hodin a do dvanácté hodiny se jich zúčastnilo více než 460 návštěvníků. 

Za text a foto děkujeme panu Josefu Zajícovi.