Výstavní projekt v obou sálech nacházejících se ve druhém poschodí Domu umění v Jurečkově ulici, nabízí dvě desítky maleb, šest kreseb a jeden objekt z období práce autora v letech 2017 - 2023.

„Obrazy na výstavě zachycují předměty, se kterými se lidé v běžném životě setkávají. Jsou to předměty, které nějakým způsobem zachycují zástup za člověka. Například křesla, hřeben, vana či miska. Je to jakási metafora lidské existence v těchto předmětech. Zajímá mě život. Já se snažím ty vztahy člověka vidět v daných předmětech. Také trochu nechávám na divácích, aby si obrazy interpretovali po svém," řekl před vernisáží Ivo Sumec.

„Autor výstavy umí zachytit výjimečnost a krásu prchavé chvíle. Dokáže ji zhmotnit pro druhé. Za uměleckou nenápadností a banalitou se mnohdy skrývá obyčejný lidský život. Možná právě v tom je zvláštní síla jeho tvorby. Většina z nás totiž ví, že v okamžiku ohrožení se nám nevybaví velké chvíle našeho života, ale ty nejbanálnější situace a také předměty, díky kterým jsme byli šťastní," informovala kurátorka výstavy Renata Skřebská.

Galerie výtvarného umění Ostrava vydává katalog k výstavě s bohatým obrazovým materiálem. Projít se výstavou s autorem obrazů Ivo Sumcem bude možné již 23. ledna 2024 v 17 hodin. Dále GVUO připravila malířský workshop s Ivo Sumcem, který se uskuteční v pátek 16. února 2024 v době od 17 do 18.30 hodin. Nutná je rezervace předem na webových stránkách GVUO.