Studentky Lada Srpová, Stela Srpová a Hana Přečková si výborně poradily se zajímavými disciplínami soutěže, např. vědomostním testem z fyziky, hrou na operátora jaderného reaktoru nebo si vyzkoušely, jak složité je řídit elektrizační rozvodnou soustavu tak, aby nebyla ohrožena spolehlivost dodávek elektrické energie.

Zlatou příčku již 42. pokračování soutěže obsadil tým Střední průmyslové školy Třebíč, jako druhý se umístilo družstvo Střední školy logistické z Dalovic. Prosincové finále bylo vyvrcholením korespondenční soutěže, které se zúčastnilo celkem 59 tříčlenných družstev, tedy 177 mladých lidí ze základních a středních škol z celé ČR.

Dvouhodinový program moderoval Vladimír Kroc z Českého rozhlasu spolu s Pavlem Sukem z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na pražské ČVUT, který se zároveň zhostil úlohy odborného porotce. Soutěž je součástí nejstaršího vzdělávacího programu společnosti ČEZ. Navazuje na projekt osvětových besed „Energie – budoucnost lidstva“, který běží nepřetržitě již 21 let.

V důsledku koronavirové pandemie byla prezenční forma besed dočasně nahrazena online přenosy. Školy, které mají zájem zapojit se do projektu v příštím školním roce, si mohou bezplatnou besedu objednat na adrese info@hejlservis.cz nebo na telefonním čísle 606-472-428.

Martina Drábková

Ostravští bruslaři na přírodním kluzišti na zamrzlé Ostravici koncem 70. let 19. století.
Kalendárium historických událostí města Ostravy pro 50. týden 2021
Pustevny, třetí adventní víkend 2021.
OBRAZEM: Mrazík vykouzlil na Pustevnách pohádkovou krajinu
Orientální betlém, autor neznámý.
OBRAZEM: Betlémy, zvyky, tradice - výstava na Slezskoostravském hradě