Halloweed 12 

V klubu Fabric Ostrava pořádá party seskupení Ufo Bufo v pátek 27. října. „Halloweed čeká dvanácté pokračování a na severní Moravě jde již o legendární akci,“ uvedl mluvčí Matyáš Ožana. Vstupné se odvíjí od toho, zda návštěvník dorazí v kostýmu. S maskou zaplatí za vstup tři sta padesát korun a bez ní o stovku více.

Věkové omezení v klubu je od šestnácti let. Kromě nabitého hudebního programu a zajímavé výzdoby místa se  návštěvníci mohou těšit na soutěž o nejlepší masku. „S akcí je navíc spojena přehlídka masek a převleků, protože drtivá většina návštěvníků v nich přijde a nechávají si na nich opravdu záležet,“ dodal Ožana. Party začíná v devět hodin večer.

Halloween v klubu Alexandria Loď

V pátek 27. října začíná strašidelný víkend také v klubu Alexandria Loď ve Výškovicích a bude pokračovat po celý víkend. Pro první páteční akci si pořadatelé připravili tradiční Halloween party. Druhá sobotní party je téměř totožná, ale s odlišným názvem. Organizátoři ji pojmenovali Scary Masks & Faces Halloween.

Halloween v Dolních Vítkovicích, Ostrava, 30. 10. 2021
Darth Vader, Jigsaw, Smrtijedi či Joker, v Ostravě se zabydlely strach a hrůza!

„Masky povinné nejsou, ale kdo dorazí v kostýmu, dostane zvýhodněnou cenu za vstupné o padesát procent,“ řekl provozovatel klubu René Matěj. Zajímavostí je malování na obličej a speciální efekty mlhy na tanečním parketu. Na akci mohou pouze dospělí návštěvníci a lidé pod osmnáct let se do klubu nedostanou. Program začíná v devět večer a skončí v pět ráno následující den. 

Halloween Costume Party 

Další páteční akce se koná ve Vítkovicích v BrickHouse. Lístky v předprodeji stojí sto osmdesát korun a na místě dvě stě korun. Program začíná v osm večer a trvá do třetí hodiny ranní, věkové omezení je od šestnácti let a organizátoři vyžadují při vstupu občanský průkaz. Na party si návštěvníci mohou dát vodní dýmku, tematické alkoholické nápoje nebo občerstvení v odpočinkové zóně.

Halloween Party v bývalém Hotelu Palace, 30. října 2018 v Ostravě.
OBRAZEM: Bloody Halloween ovládl Hotel Palace v Ostravě

„Pořádáme soutěž v beer pongu nebo o nejlepší zhotovený kostým. Lidé v maskách dostanou uvítací drink zadarmo,“ informoval provozovatel akce Vojtěch Dymáček. Dodal, že jako organizátoři cílí především na studenty vysokých škol. 

Halloween ve Vrtuli v Porubě 

Pořadatelé z vysokoškolského klubu Vrtule v Porubě si připravili několik akcí s tématem Halloween. Nejbližší říjnová z nich je naplánovaná na pondělí 30. října. Začíná v devět večer a končí ve dvě ráno. Klub je otevřený pro osoby starší 18 let a vstupné je zdarma.

Jaké jsou ceny a výběr? Květinářství v Ostravě se chystají na Dušičky
VIDEO: Jaké jsou ceny v Ostravě a v Polsku? Květinářství se chystají na Dušičky

Poté se v úterý, přesně na halloweenskou noc v lese u vysokoškolských kolejí, koná stezka odvahy plná strašidelných a týmových úkolů. Startovné na stezku je padesát korun. „Jedná se o třetí ročník stezky odvahy v lese, poté je v klubu vyhodnocení vítězných týmů a party,“ uvedla manažerka klubu Jitka Smékalová.