Ty otevřou dveře dětem i dospělým u příležitosti Dne požární bezpečnosti. Bude možné si prohlédnout zblízka stanici i techniku, někde budou k vidění také ukázky zásahů.

"Hasiči v celé ČR vyhlásili na šťastný pátek třináctého tradiční Den požární bezpečnosti, zaměřený letos na topnou sezónu – požární bezpečnost při užívání tepelných spotřebičů a komínů. Koordinuje ho Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD)," uvedla již dříve k akci mluvčí moravskoslezským hasičů Kamila Langerová s tím, že našem kraji se otevírací doba hasičských stanic bude pohybovat podle jednotlivých územních odborů HZS MSK (okresů) od 8 do 9 hodin, zavírat se budou od 16 do 17 hodin.

Jak budou stanice v jednotlivých okresech kraje mít dnes otevřeno?

OSTRAVA: Všech šest stanic HZS MSK v Ostravě (Zábřeh, Fifejdy, Poruba, Jih, Slezská Ostrava a Přívoz) bude v pátek otevřeno vždy od 9:00 do 17:00 hodin.

FRÝDEK-MÍSTEK: V okrese Frýdek-Místek budou v pátek otevřeny všechny tři stanice HZS MSK (Frýdek-Místek, Třinec a Nošovice), a to od 9:00 do 17:00 hodin.

OPAVA: V okrese Opava budou v pátek otevřeny všechny tři stanice HZS MSK (Opava, Vítkov a Hlučín), a to od 8:00 do 16:00 hodin.

BRUNTÁL: V okrese Bruntál budou v pátek otevřeny všechny tři stanice HZS MSK (Bruntál, Krnov a Rýmařov), a to od 9:00 do 17:00 hodin.

NOVÝ JIČÍN: V okrese Nový Jičín budou otevřeny pouze dvě stanice HZS MSK (Nový Jičín a Bílovec) otevřeny v pátek od 9:00 do 16:00 hodin.

KARVINÁ: V okrese Karviná bude v pátek otevřeno všech pět stanic HZS MSK (Karviná, Havířov, Český Těšín, Orlová a Bohumín), a to od 9:00 do 17:00 hodin.