„Snažíme se, aby byl program Minikina pestrý a vhodný pro co nejširší publikum, takže kromě artovek nabízíme i komerčně úspěšné filmy. Velký zájem je například o formát Filmové kavárny pro dříve narozené. Tady ale nejde pouze o samotnou návštěvu filmu, ale i o navázání komunikaci mezi seniory, kteří se zajímají o filmové umění a kulturu,“ říká režisér Dušan Rapoš, šéfdramaturg Minikina.

V Minikině na seniory čekají nejen kvalitní filmy různých žánrů, ale i beseda o filmu s Dušanem Rapošem a malé pohoštění. Filmová kavárna pro seniory je připravena i na svátek svatého Valentýna 14. února. Od 10:00 hodin je připravena skvělá komedie režiséra Ol Parkera s Julií Roberts a Georgem Clooneym s názvem Vstupenky do ráje.

Novinkou v Minikině je nyní Černé úterý. Od února do května se budou promítat jedenkrát měsíčně kultovní snímky režisérů, kteří změnili filmový žánr. Úvod bude navíc patřit fundovanému lektorovi Martinu Jirouškovi. Připraveny jsou filmy Černé brýle, Zvoník u Matky Boží, U zlaté rukavice a Příchozí z temnot.