15. září 1908

Ke dni 15. září 1908 zahájil lékařskou praxi nově ustavený školní lékař pro Polskou Ostravu (nyní Slezská Ostrava, m. č. Ostravy) MUDr. Karel Zikmund, kterého předcházely velmi dobré reference a také povědomí o jeho odborných článcích v Časopisu českých lékařů. Ordinace Dr. Zikmunda byla umístěna v novostavbě stavitele Karla Rossmanna na Zámostí, ordinoval denně od půl 11. do půl 12. hod. dopoledne a od 4. do 5. hod. odpoledne.

17. září 1933

Novinový článek ze 17. září 1933 seznamuje čtenáře Duchu času v článku „Exklusivní módní novinky pro Moravskou Ostravu“ o kroku pařížského modelového domu Chanel. Tato vyhlášená značka módního světa zadala výhradní prodej svých látek módnímu domu Textilia. V Moravské Ostravě tak byly na skladě vedle látek od Rodiera a Biancini také vlněné a hedvábné látky značky Chanel.

19. září 1992

Dne 19. 9. 1992 zemřela v Litoměřicích Jarka Calábková, tanečnice, choreografka a pedagožka. Narodila se v Ostravě 17. 1. 1931, tanec studovala u Zdeny Kyselé a kurz pro lektory společenského tance absolvovala u Karla Havlíčka. Založila roku 1961 Taneční klub Ostrava a vedla jej po tři desetiletí, se kterým dosáhla řady vítězství a předních umístění na mistrovstvích nejen republikových, ale i Evropy a světa, spolupracovala s Českou televizí a Státním divadlem Ostrava (NDM).

Archiv města Ostravy