První projekcí, která proběhne 8. března v 16.30 hod., je francouzsko-belgický snímek z loňského roku Malíř jejího těla. V něm diváci sledující osudy francouzského malíře Pierra Bonnarda a jeho záhadné modelky a partnerky Marthy, která se stala inspirací i smyslem jeho života a díla. Film režíroval Martin Provost a v hlavních rolích se představí Cécile de France, Stacy Martin a Vincent Macaigne.

close Kino Luna oslaví Mezinárodní den žen speciální projekcí. info Zdroj: se souhlasem MěO Ostrava-Jih zoom_in Kino Luna oslaví Mezinárodní den žen speciální projekcí.

Druhým snímkem, který kino Luna nabídne v 19 hod., je nová česko-slovenská rodinná komedie Aristokratka ve varu. Příběh nabízející další dávku úsměvných peripetií hraběte Franka Kostky z Kostky a jeho rodiny, je pokračováním úspěšného prvního dílu Poslední aristokratka. Film režíroval Jiří Vejdělek a v hlavních rolích se objeví např. Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová či Eliška Balzerová.

close Kino Luna oslaví Mezinárodní den žen speciální projekcí. info Zdroj: se souhlasem MěO Ostrava-Jih zoom_in Kino Luna oslaví Mezinárodní den žen speciální projekcí.

„Jménem Kultury Jih přeji všem ženám, aby si svůj mezinárodní svátek užily spokojeně a s úsměvem. Jako dárek nabízíme zážitek v podobě kvalitního filmového umění za zvýhodněnou cenu. Vstupenky na oba filmy jsou v prodeji na webových stránkách www.kulturajih.cz a také v pokladnách kina Luna a Kulturního domu K-TRIO. Cena našich „dárkových“ vstupenek na odpolední představení je 30 Kč, na večerní 50 Kč. Samozřejmě srdečně zveme i doprovod žen. Věříme, že i mužská část našeho publika si ve filmech najde to své,“ zve do kina Gabriela Gödelová, ředitelka Kultury Jih.

Alice Lutišanová