Uvědomujeme si totiž, že role školy není jen děti vzdělávat, ale také vést ke všímavosti ke svému okolí. Jsme rádi, že i letošní adventní čas ukázal naši společnou chuť pomáhat druhým. Zvolili jsme projekt Diakonie ČCE „Krabice od bot“.

Spočívá v tom, že několik dárků zabalených do krabice od bot, se dostane pod stromeček k těm, kteří si sami pořízení dárků nemohou dovolit. Když jsme se jako škola do sbírky „Krabice od bot“ registrovali, nečekali jsme, jak velkou odezvu naše výzva vyvolá. Nadšení a chuť našich žáků pomáhat ale všechna očekávání překonaly.

Zapojily se všechny třídy naší školy i školky, učitelé, vedení školy i správní zaměstnanci a postupně se tak pod vánočním stromečkem v recepci naší školy sešlo 75 zabalených krabic od bot plných dárků pro děti všech věkových kategorií, ale také pro jejich maminky, tatínky. V pátek 4. prosince jsme krabicemi naplnili dvě velká auta a odvezli dárky na sběrná místa. Odtud zamíří pod vánoční stromečky k těm, pro něž budou tyto „Krabice od bot“, vzhledem k jejich životním situacím, možná jedinými vánočními dárky.

A my z Ostrčilky máme radost z toho, že přineseme vánoční kouzlo do nejedné rodiny.

Táňa Bahnerová