Byl to zvláštní rok. V lednu jsme neplesali na plesu pro dospělé, v únoru jsme nechystali masky na dětském karnevalu. Až v květnu jsme poprvé vyrazili do práce. To se naši členové sešli na jarních brigádách na turistické základně Šance v Beskydech, aby ji po zimě dali do pucu a zase trochu vylepšili. V červnu jsme konečně mohli uskutečnit akce pro děti a několikrát jsme se s nimi sešli a užili si mnoho zábavy.

V červnu se také na plno rozběhly konečné přípravy letních vzdělávacích kempů financovaných MŠMT a letních táborů, které se uskutečnily v červenci a srpnu. Témata letos byla velmi zajímavá. Druhý turnus prověřil nejen kuchařské vědomosti, ale také všeobecné světové znalosti a dovednosti dětí při tématu Masterchef Šance 2021. Třetí turnus pak děti provedl napříč důležitými událostmi lidských dějin při tématu Cestování časem. Oba turnusy pojily hlášky populárního uskupení Tři tygři, proto pro děti byla zařízena návštěva Tří tygrů. Děti se náramně bavily a celou tuto netradiční návštěvu si užily, včetně improvizační show s těmito ostravskými herci.

Petr Parák se vydal na Hrádek, Filipku a Loučku.
OBRAZEM: Krása Slezských Beskyd z Filipky a Loučky

Členové Pionýrské skupiny Ještěr nezaháleli ani na podzim. Nejprve se uskutečnily víkendové vzdělávací dny, kdy jsme s dětmi vyrazili na naši táborovou základnu, aby se někteří po dlouhé době znovu viděli, ale také se pobavili a něco nového dověděli. V polovině měsíce října vyrazili naši členové opět na naši turistickou základnu, aby ji po náročném létě a podzimu řádně připravili na zimu.

V pátek 5. listopadu to na hřišti TJ Sokol v Ostravě-Svinově opět ožilo oslavou svátku Halloween. Od 17 hodin zde byl pro všechny děti připraven bohatý program. Děti si mohly zasoutěžit a vyhrát sladkou odměnu. Se svým programem přijela Klaunka Pastelka, která přivezla balónkovou show a s dětmi si také zatančila. Pro zahřátí si hosté mohli dát výbornou dýňovou polévku. Akci připravila Pionýrská skupina Ještěr za podpory komise Pro kulturu, mládež a sport a statutárního města Ostravy.

Příval sněhu ve Frenštátu pod Radhoštěm.
FOTO: Večerní procházka po přívalu sněhu ve Frenštátu pod Radhoštěm

Věříme, že stejně úspěšná bude i Mikulášská nadílka, na kterou už se moc těšíme. V neposlední řadě na tomto místě děkujeme za podporu celoroční činnosti Pionýrské skupiny Ještěr Statutárnímu městu Ostrava, Městskému obvodu Svinov a Moravskoslezskému kraji. Přejeme Vám všem ty nejkrásnější Vánoce, vše dobré v novém roce a těšíme se na setkání na akcích pořádaných naší skupinou. Srdečně Vás zveme na první z nich, tradiční Pionýrský ples, který se uskuteční 22. ledna 2022, a Maškarní ples pro děti, který se bude konat v restauraci U Slunce dne 5. února 2022. Pevně věříme, že se akce uskuteční.

Pro více informací sledujte naše sociální sítě nebo www.psjester.cz.

Aleš Ovesný

Svatomartinské husy.
FOTO: Svatomartinské husy objektivem čtenářů. Podívejte se