Žáci z 12 středních škol z Česka a Slovenska letos soutěžili se svými prezentacemi na téma „Svatební cesta“. Jejich úkolem bylo vytvořit sedmidenní návrh svatební cesty, přičemž termín, lokalitu a trasu si mohli libovolně zvolit. Dvojčlenné týmy během 15 minut představili svou prezentaci odborné porotě, která hodnotila nápaditost a originalitu při sestavování trasy, atraktivitu programu zájezdu, skladbu a strukturu nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli taktéž obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce.

A kdo se stal Mladým průvodcem roku 2020? Na 1. místě se umístilo družstvo z Hotelové akadémie Nitra ve složení Alexandra Benďáková a Denisa Machovcová. Děvčata obhájila loňské prvenství svatební cestou do Švédska. Na 2. místě skončila dvojice z pořadatelské školy SŠSS Ostrava-Hrabůvka, Anita Mizeráková a Martina Hrbáčková, která porotě nabídla romantický pobyt v Rumunsku. Třetí místo vybojovalo družstvu ze SŠ hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD v Šilheřovicích. Svatební cesta Ondřeje Berky a Natálie Palečkové směřovala na jih Afriky, do Zambie.

Jako jednotlivci absolvovali před samotnou soutěží i vědomostní test ze zeměpisu cestovního ruchu a vítězkou se stala studentka Denisa Machovcová z Nitry. Všichni účinkující si odvážejí domů účastnické listy a upomínkové předměty od sponzorů soutěže a vítězové i hodnotné ceny. Bylo poděkováno rovněž trenérům družstev. Pro zájemce z řad soutěžících připravila pořadatelská škola komentovanou prohlídku Ostravy. 

Hana Schwarzová