V sobotu 13. ledna se uskutečnil v prostorách Domu knihy v Ostravě křest nové knihy Zdeňka Rézla nazvané S touhou tygra aneb Přes nepřízeň osudu ke hvězdám. Toto dílo je unikátní sbírkou lyrické poezie, která ze současné tvorby již téměř vymizela. Stovka básní, psaná slohem básníků publikujících v 19. století, je doplňována autorovými příběhy a citáty klasiků.

První předpremiéra seriálu Krematorium z produkce Divadla Mír, Kino Luna, 15. ledna 2024, Ostrava.
VIDEO: Divadlo Mír uvádí nový komediální seriál Krematorium. Exceluje Jiří Lábus

Sbírku psal autor pět let a pět měsíců, hnán láskou k milované dívce, hnán touhou a vizí. Osud k němu nebyl příznivý, neboť jako těžce nemocný, upoután na invalidní vozík v sanatoriu nedaleko Ostravy. Jeho snem bylo vydat své básně pro potěchu všech milovníků poezie dob minulých a jako poděkování zdravotní sestřičce za záchranu jeho života. Chtěl své básně předat jako inspiraci nám všem.

Ilustrační foto.
Nelegální kšefty s léky. Majitel lékárny z Ostravy si vyslechl finální verdikt

S pomocí přátel se mu tento sen splnil, knížka spatřila světlo světa právě na přelomu roku a můžete ji nyní získat ve všech dobrých knihkupectvích. Akce se zúčastnili autorovi přátelé, místní i z daleka.

Slavnostní křest, s přáním úspěchu knize a zdraví autorovi, provedl člen činohry Národního divadla moravskoslezského pan Tomáš Jirman a brněnský cestovatel a dokumentarista Dušan Procházka. Příjemné odpoledne zakončil recitál folkové skupiny Heart Voices.

Dušan Procházka