Ski areál Severka se rozprostírá v oblasti Těšínských Beskyd na severním svahu Kostelka. Ski areál Severka je vhodným zázemím pro rodiny s dětmi, ale také pro začátečníky a pokročilé. Na své si zde přijdou i nároční a zkušení lyžaři. Zkrátka nepřijdou ani snowboardisté, kteří mohou zajít do snowparku, v němž jsou přichystány boxy a raily.

Milovníci běžeckého lyžování mají k dispozici hřebenovou trasu, která je pravidelně strojově upravována. Za dobrého počasí mohou mít návštěvníci jedinečný výhled na Malou Fatru a také vzdálené Tatry.

V našem středisku jsou pro lyžování k dispozici 4 sjezdovky v celkové délce 2km. Minimální čekací dobu zajišťují 4 vleky. Pro zkušené lyžaře je vhodná naše hlavní sjezdovka, která je dlouhá 1270m a převýšení činní 291m. Naopak k výuce dětí je vhodná dětská, 100m dlouhá, sjezdovka s 20m převýšením a školním vlekem nebo pokud nejste úplný začátečník, určitě vám přijde vhod spíše naše 300m dlouhá sjezdovka, s dětským vlekem.

Vyrazili jste o víkendu na lyže a máte snímky, o které byste se chtěli podělit? Pošlete je na e-mail tipy.morava@denik.cz a my je zveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér a v tištěné podobě Deníku.

Ledové sochy na Pustevnách zažily třetí nabitý víkend. Atrakce je prodloužena do 13. února.
OBRAZEM: Třetí víkend ledových soch na Pustevnách. Atrakce je prodloužena
Masopust z Jihlavska. Na snímcích ze 70., 80. a 90. let minulého století je vidět vodění medvěda z Jezdovic a něco málo z obce Salavice.
RETRO: Tanec s medvědem, masopustní veselice a bujaré hodování. Vzpomínáte?