Koncem roku probíhá ve škole Horymírova každoročně vánoční jarmark, na němž se prodávají dětmi vytvořené výrobky. Vzhledem k aktuální epidemické situace sice letos nemohl být realizován, ale dobrou myšlenku ani radost učitelé nechtěli dětem odepřít.

Proto vymysleli projekt Vánoční výzva. Výrobky žáků byly rozděleny mezi pracovníky letecké záchranné služby Ostrava a dva domovy s pečovatelskou službou. Součástí akce se stala navíc sbírka speciálně pro dětské pacienty, ošetřované na palubě vrtulníku a sanitních vozidel.

„V tomto náročném období jsme si z mnoha institucí, které pomáhají mezi prvními, vybrali nám tu místně nejbližší, a to leteckou záchrannou službu, zde v Zábřehu. Dnes a denně vídáme vzlétat vrtulníky, vyjíždět záchranné vozy z centrální stanice a proto si i děti uvědomují potřebnost a náročnost jejich práce“, uvedla ředitelka školy Miroslava Škaldová.

Záchranáři dostali od dětí doslova plný koš vyrobených dárků, které budou předány členům posádek, jež slouží na letecké záchranné službě. Ředitel ZZS neskrýval své překvapení z milých dárků, ale také z částky, která byla ve škole vybrána na podporu dětských pacientů. Po dohodě s vedením školy bude využita nejen pro pořízení plyšových Kryštůfků, kteří nemocné nebo zraněné děti na palubách sanitních vozidel a vrtulníku provázejí.

„Opravdu mne nesmírně těší, že v dnešní obtížné době dokážete spolu s dětmi, i jejich rodiči, myslet na druhé. Děkuji za naše záchranáře a také za dětské pacienty, které budeme moci na palubě vrtulníku i našich sanitek, potěšit a obdarovat.“, uvedl ředitel Gřegoř

Základní škola od záchranářů obdržela Dárkový certifikát, upomínkové předměty s motivem Kryštůfka záchranáře a také záchranářská pexesa.

Lukáš Humpl, tiskový mluvčí