John Bruce vysvětloval, že se vždy skupině mladých hokejistů snaží udělat ve městě, kam jedou hrát, co nejzajímavější program, který se nebude omezovat pouze na sport, ale také na specifika daného místa a jeho kultury: „V Kanadě loutkářství nemá tradici jako v České republice, proto jsem velmi stál o to, jim toto umění ukázat.“

Asi šedesátičlenná skupina dorazila do divadla v neděli 5. ledna a čekala na ně speciální prohlídka zákulisí divadla, alternativní scény, technického zázemí a jeviště, herci předvedli různé typy loutek, které si zájemci mohli i vyzkoušet.

„Všichni v divadle jsme byli nadšení z energie, kterou mladí hokejisti do divadla přinesli, především z jejich obrovského zájmu a zajímavých otázek. Tým našich herců se s tímto netradičním úkolem vypořádal skvěle. Celou věc pak korunovalo to, že se tým Kanady o několik hodin později stal i juniorským mistrem světa!“ shrnula návštěvu produkční DLO Gabriela Barilla.

„Děkujeme celému týmu Divadla loutek Ostrava za inspirativní setkání. Když jsem do divadla poprvé psal, nikdy by mě nenapadlo, že nám vymyslí program přímona míru. S upřímnou radostí budeme šířit dobré jméno českého loutkářství a ostravského Divadla loutek ve světě,“ řekl po prohlídce John Bruce.

Lucie Mičková