Kromě zpestření výuky si chlapci a dívky prohloubili své znalosti fyziky a také získali odpovědi na spoustu zvídavých dotazů. Interaktivní přednáška trvala 2 vyučovací hodiny a kromě odborného výkladu látky zahrnovala také promítání krátkých filmů s probíranou tematikou.

Součástí besedy byla otevřená diskuze, v rámci které se studenti ptali na vše, co je z oblasti energetiky zajímalo.

Podle studentky 4. ročníku Lenky Fráňové byla beseda naučná a zároveň zábavná: „Výklad, kterého se nám dostalo, byl dle mého ukázkovým příkladem toho, jak by měly podobné akce vypadat. Mě osobně to namotivovalo k většímu zájmu o tyto věci, dostalo se mi povědomí o této problematice, která se ukázala v opět jiném, tentokrát akademickém světle“ řekla studentka.

Besedy jsou součástí osvětového programu, který běží na školách po celé České republice již 22. rokem. Lektory přednášek jsou přední čeští odborníci na energetiku. Jedním z cílů těchto přednášek je přimět mladé lidi uvažovat o energetice a jejím významu v globálním měřítku, uvědomit si hodnoty energie a důležitost jejího dostatku.

Zájem škol o besedy je obrovský, do dnešního dne jich proběhlo téměř 8 tisíc napříč celou Českou republikou. Besedy jsou pro školy zdarma, jen je třeba si je zarezervovat na e-mailu: info@portaeduca.cz.

Martina Drábková