Pokud lidé jistou věc nepotřebují je dobré ji darovat do reuse centra, tato věc najde šanci na " druhý život". Nákupem v Reuse centrum Ostravy lidé pomáhají životnímu prostředí. Jak to funguje? Všechny sběrné dvory v Ostravě jsou sběrnými body, kde mohou lidé darovat věci, které sami nepotřebují. Darované předměty svezou pracovníci OZO Ostrava do reuse centra, zde je roztřídí, vyčistí, případně drobně opraví, ocení a zařadí do prodeje.

Co dále? Zájemci si v reuse centru vyberou zboží a zaplatí za něj 10 - 200 Kč. Tím přispějí do sbírky Veřejná zeleň. Za peníze z prodeje darovaných věcí OZO Ostrava vysadí nové rostliny na veřejných plochách ve městě Ostravě. V Reuse centru Ostrava je k dispozici také veřejná dílna, kde si mohou zájemci vypůjčit nářadí a zakoupené zboží si sami upravit, renovovat nebo upcyklovat.

V centru budou ve vyhlášené dny probíhat workshopy, swapy( výměnné obchody), vzdělávací programy pro školy, prezentace regionálních subjektů zabývajících se aktivitami v duchu reuse a upcyklace. " Chceme ukázat, že funkční předměty, o něž u původní vlastnici nestojí, se kvůli tomu ještě nemusejí stát odpadem. Po nenáročné opravě nebo renovaci mohou dělat radost novým majitelům, " vysvětlil smysl akce jednatel městské odpadové společnosti OZO Ostrava Karel Belda.

Reuse centrum Ostrava bude otevřeno v sobotu 19.9.2020 od 9,00 do 13,00 hodin.

Na akci je nutno si elektronicky rezervovat vstup ZDE.