První nemocnice na půdě Ostravy byla zřízena v roce 1848. Slavnostnímu zasazení památečního stromu Lípa srdčitá v prostoru nemocničního parku předcházel mini koncert Dechového kvintetu Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Úvodní slovo přednesl ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Petr Uhlig, který pozdravil hosty, média a zúčastněné zaměstnance MNO. Poděkoval všem, kteří se i v minulosti podíleli na plodných 175 let trvání nemocnice a za současný její rozvoj.

Poslední rozloučení s Patricií Burda Janečkovou se koná ve středu 7. října v kostele v Ostravě-Zábřehu.
Pohřeb Patricie Burda Janečkové v Ostravě: Rozloučit se přišly i herecké hvězdy

K vývoji nemocnice, novým stavbám a novým špičkovým přístrojům se vyjádřil Mgr. Michal Mariánek, člen rady statutárního města Ostravy, který má v gesci zdravotnictví. O historii Městské nemocnice Ostrava, která se píše od roku 1848, kdy nemocnice ještě nebyla v současných prostorách, přes postavení infekční nemocnice na Fifejdách v roce 1892, kde později vznikla nová nemocnice císaře Františka Josefa I. v roce 1898 a o dalších letech informoval MUDr. František Jurek, který byl ředitelem MNO sedmnáct let.

Slavnostního zasazení stromu se ujali všichni tři mluvčí. Ruku k dílu přidali i zaměstnanci a hosté. Závěr patřil opět umělcům Dechového kvinteta Janáčkovy filharmonie Ostrava. Nově zasazený strom bude v nemocničním parku doplňovat velmi pěkný a udržovaný prostor MNO, který se bude dále rozvíjet a poskytovat odpočinek nejen pro pacienty, zaměstnance nemocnice, ale i veřejnosti k organizovanému setkání při kulturních a sportovních akcích.

Veletrh Volty.cz, září 2022.
Černá louka v Ostravě hostí elektrotechnickou výstavu Volty.cz. Vstup je zdarma

Nemocniční park sousedí s poměrně rozsáhlým Sadem Milady Horákové, dětským hřištěm a také rekonstruovaným domem kultury a později i s koncertní halou.