Již druhý ročník dobročinné akce zajistil dostatek prostředků na koupi fotoaparát Instax, kterým bude novorozenecké oddělení pořizovat fotografie miminek pro maminky ležící na JIP ještě před tím, než se mohou poprvé osobně potkat se svými čerstvě narozenými dětmi. Pro mámy moc potřebná a důležitá pomoc a vzpruha.

Dát dohromady peníze na přístroj se podařilo ještě před zahájením vydařené sportovně-charitativní akce. A tak se na místě, v restauraci Bowling sky, která poskytla příjemné zázemí, vybralo od podporovatelů, kamarádů a návštěvníků dalších více jak 20 tisíc korun, které parta předala rodině devítiletého Kubíčka, který trpí vrozenou srdeční vadou a mentální retardací, má dětskou mozkovou obrnu a špatně mluví. Vybranou částku rodina využije pro Kubíka na doplatek specializovaného programu neurorehabilitace v lázních.

„Bylo to skvělých 24 hodin se skvělou bandou,“ poznamenal Tomáš Trybula z rourovny LIBERTY Ostrava na sociálních sítích, kde celou akci sledovaly a fandily desítky lidí. Podpořit tým přišel také inspekční elektrikář z vysokých pecí ostravské hutě Roman Klapuch. Další cyklista, Víťa Jiříček, chtěl zavařit trenažér pokusem pokořit hranici 100 kilometrů v hodině. Na kole se potil i Honza Kotek, spolumajitel autoškoly Pilař & Kotek: „Hnalo nás, že akce byla pro dobrou věc.“

Cyklistické trenažéry si kluci do Bowling sky přivezli vlastní nebo půjčené od kamarádů. „Bowling sky jsme vybrali proto, že tam chodíváme po tréninku na pivo, a taky jsme to tam všechno už před dvěma lety upekli,“ vysvětlil Tomáš Trybula. Poprvé chlapi uspořádali 24 hodin jízdy na trenažérech už předloni, v minulém roce jim v tom zabránila opatření proti šíření covidu.

Cílem bylo zajet 3 tisíce kilometrů, což se v sedmi účastníci v roce 2020 povedlo. Letos osm chlapů našlapalo celkem 4024 km.

Ivana Gračková