Někteří lidé v dospělosti nezvládnou svůj život. Někteří se ocitnou na ulici. Mnohým to ani nelze vyčítat. Nikdy nezažili, jak to má v milující, pohodové rodině vypadat. Jiní činili špatná rozhodnutí, a až teď pociťují jejich následky. Další měli velkou smůlu a zatím se jim nedaří vrátit se do běžného života. A další si zvykli na ulici, o návrat do běžného života už nestojí.

Bongo už se nebojí.Bongo už se nebojí.Zdroj: Jménem psa, z.s.

Někteří lidé bez domova mají zvířata, která s nimi na ulici žijí. A někteří z nich milují svá zvířata víc než sebe sama. Mnozí jiní se k nim ale chovají víc než zle. A nikdy, opravdu nikdy by lidské chyby či smolnou shodu okolností nemělo odnést zvíře.

Bohužel právě to byl případ Bonga. Přišel k nám do organizace Jménem psa, z. s. v půlce srpna letošního roku. Dvouletý pes, mix staforda a amerického bulla, pokousaný, s mnoha ranami po těle, některé dokonce i na hlavě. Žil na ulici s lidmi bez domova, kde se stával terčem útoků dvou jejich pitbulů, kteří ho měli jako hračku. Zda ho psi napadali sami, či je někdo proti Bongovi štval, to už nezjistíme. 

Huuk a Boy.
Psí osudy: Seznamte se s trojčaty. Dva vyhráli nový život, třetí odešel milovaný

Nebylo divu, že Bongo byl předem ostražitý. V době odběru byl plný strachu z jiných psů, nepříjemně reagoval. I k lidem přistupoval spíše s obavami. Fen si nevšímal - aspoň nějaká dobrá zpráva. Kočky, stejně jako většina psů, nemusel a prohnal by je, kdyby směl.

ČTĚTE CYKLUS PSÍ OSUDY

Naštěstí ho život na ulici nezlomil zcela. Dnes má Bongo milý, příjemný přístup vůči lidem. Lidi miluje, s dětmi také vychází. V zahradním útulkovém zařízení s velkým travnatým výběhem dohání všechny ty měsíce, kdy se nemohl chovat jako štěně či mladý pes, kdy nemohl řádit dle libosti, kdy se musel vyhýbat útokům psí přesily. Naučil se hrát si s míčkem, má rád vodu a rád se v ní čvachtá.

Ve vodě je Bongo šťastný.Ve vodě je Bongo šťastný.Zdroj: Jménem psa, z.s.

Při odběru bylo také přistoupeno ke kastraci, což nejspíš napomohlo jeho zklidnění. Na ostatní psy přestal nepříjemně reagovat a dnes už působí docela šťastně. Chybí mu vlastně jen jedno - opravdový domov. Vlastní rodina, která pro jistotu nemá jiné zvíře a která se mu bude věnovat. Domek, kde by mohl spávat uvnitř, ale také si užívat zahradu. Haló, budoucí páníčku nebo paničko, komu doma chybí čtyřicet kilo lásky?

Sylva Kaplanová & Inka Lihocká Nadymáčková

Tara a Tiffany těsně po příjmu.
Psí osudy: Seznamte se s Tarou a Tiffany. Z mrazu do postele
Fotky od Vojty pomáhaly hledat nový domov.
Psí osudy: Seznamte se s Teddym, který bojoval s dvouhlavým drakem