Dorka je asi sedmiletá kříženka jezevčíka. O její minulosti nevíme mnoho, jisté je jen, že žila v poměrech, které pro ni nebyly vůbec veselé. Odešla z nich docela mladá, asi ve třech letech. I to ale stačilo, aby zažila něco moc zlého.

Páníček Dorky byl dlužník. Inu, nebyl by první ani poslední, napadne nás možná. Jenže páníček Dorky nebyl dobrý člověk.

Rozlučkové foto nyní vysmáté Asty.
Psí osudy: Seznamte se s Astou. Rána kladivem a poté kladná rána osudu

Když se u něj zastavila zaměstnankyně úvěrové společnosti, aby mu připomněla jeho povinnosti a dohodla s ním splátkový kalendář, nestačila se divit. Na dvoře pes s rozbitou hlavou. Přimrzající k betonu!

Dorka je asi sedmiletá kříženka jezevčíka.Dorka je asi sedmiletá kříženka jezevčíka.Zdroj: Inka NadymáčkováÚřednice a záchranářka v jedné osobě při své práci zažila už ledacos, ale toto jí otřáslo. Věděla jen, že pejsek potřebuje odtamtud pryč, potřebuje veterinární ošetření, a to co nejrychleji.

Na místě dala majiteli Dorky na výběr: buď se fenky okamžitě vzdá do rukou záchranářů, nebo bude čelit oznámení pro týrání. Ve svém zájmu si vybral první možnost.

V rodině záchranářů se Dorka pomalu zotavila z ran na těle i z prožitého psychického utrpení. Dnes už je královnou polštářů, labužnicky se vyvaluje a v kuchyni musí o všem vědět. Zlé vzpomínky však bohužel dodnes neopustila zcela, a tak na některé věci reaguje nepříjemně.

Pejsek Jessi.
Psí osudy: Seznamte se s Aďou a Jessim. Psím lovestory, které se jen tak nevidí

Z toho důvodu se dvakrát vrátila z adopce. Potřetí tedy už neputovala dál do nového domova, ale našla nakonec trvalý domov u paní, která si jí všimla jako první, v její záchranářské rodině, kde je jí prostě nejlépe.

Povedený páníček se nakonec i s celou rodinou odstěhoval daleko na samý konec Moravy. Usadili se v městečku mezi Lanškrounem a Zábřehem, kde už je snad nenapadlo přivést si na dvůr dalšího psa či uvázat ho na řetěz.

Pejsek Hery.
Psí osudy: Seznamte se s Herym. Zažil mnoho bolesti, ale je to bojovník

A protože pravidelně cestuji z Moravy do Čech, na trase Olomouc-Česká Třebová-Praha tamtudy přečasto projíždím. Není snad výjezdu, při kterém by se v těch místech nezačlo něco dít: signál mizí, padá mobilní internet, vlak stojí, nabírá zpoždění.

Když to bylo asi popáté, s nadsázkou jsem se neubránila poznámce o paranormálních jevech. O tom, že Dorky bývalý majitel "škodí" snad ještě i odtamtud.

Sylva Kaplanová

#clanek|5664454#

#clanek|5645202#

#clanek|5629508#