Devítiletá fenka křížence malamuta Sindy se do organizace Jménem psa, z. s. dostala z nevhodných podmínek kousek odsud, z místa, které není nakloněno pejskům a kde se jim nežije dobře. Podařilo se odtamtud odebrat osm psů, které si rozdělilo několik organizací. Spolu se Sindy přišla ještě Mia. Mladá fenka bez vážných zdravotních potíží brzy našla šťastný domov, ve kterém je dodnes.

Sindy je v jistém slova smyslu jejím pravým opakem. Starší a nemocná. Když přišla, byla v naprosto zdevastovaném stavu. Potíže s klouby, bolavé tělo, srůsty na močovém měchýři… Řešením byla operace a kastrace. Zatímco vnitřní orgány se podařilo takto uzdravit, bolavý pohybový aparát se dává dohromady dodnes a ztěžka.

Sindy dosud těžko chodí na zadní nohy. Doživotně potřebuje speciální péči: léky od bolesti, kloubní výživu, speciální dietu. Dostává granule bez tuku a sacharidů, při jiné stravě by se zalévala.

close Sindy má důvod k radosti - našla své doma. info Zdroj: Inka Lihocká Nadymáčková zoom_in Sindy má důvod k radosti - našla své doma.

Je nasnadě, že v situaci, kdy i mladí zdraví psi bez domova mají někdy problém s nalezením nové rodiny, se nový páníček pro velkého staršího psa se zdravotními potížemi hledá těžko. To však nemusí Sindy tolik trápit - ví, že bude mít vždycky kam složit hlavu. Zůstává v rodinném prostředí vedoucí organizace Inky Lihocké Nadymáčkové natrvalo. Bydlí uvnitř v dolní části domu, útulkový kotec by nezvládla.

Jejím sousedem ve vnitřním ubytování je patnáctiletý Rex, kterého také znáte z jednoho z minulých dílů Psích osudů. Rex je kříženec českého strakatého psa, který se v organizaci "proslavil" dramatickým nočním odchytem. V létě ho to víc baví ve výběhu v útulkové zahradě, ale na podzim a v zimě musí ve svém věku do tepla, tím spíše při své křehčí tělesné konstituci a letošním zdravotním kolapsu.

close Sindy se i při svých problémech umí usmívat. info Zdroj: Inka Lihocká Nadymáčková zoom_in Sindy se i při svých problémech umí usmívat.

Sindy a Rex se mají přátelsky rádi a vycházejí spolu dobře. Stejně tak si Sindy užívá procházky, nejčastěji ve společnosti mladého psího kamaráda Tea, jenž má také zdravotní problémy a hůře chodí, a kdysi týrané jezevčice Dorky, kterou také znáte z jednoho z předchozích dílů Psích osudů. Sindy možná nemá Dorčinu rychlost, kráčí rozvážně - ale kráčí. To je důležité. Jednoduše i pes, který býval v žalostném stavu a dodnes má potíže, si zaslouží štěstí a užívá si života.

Sylva Kaplanová