V rámci rekonstrukce byla upravena administrativní budova. Rekonstrukcí byly vybudovány nové kotce pro psy v karanténě a došlo k oddělení provozní části útulku od části pro nově odchycené psy. V suterénu stavby je nové sociální a hygienické zařízení pro zaměstnance, skladové prostory a údržbářská dílna. V prvním nadzemním podlaží je umístěna přijímací kancelář, veterinární ošetřovna a pracovna.

Ve druhém nadzemním podlaží jsou dvě kanceláře, zasedací místnost a kuchyňka. Součástí stavebních prací byly zhotoveny nově vnitřní obvody zdravotechniky, vytápění, vzduchotechniky a elektroinstalace. Vyměněny byly dveře a okna. Zateplený obvodový plášť budovy. K zmodernizovanému objektu byly přistavěny venkovní výběhy. Kolem nich je obslužný chodník a před budovou asfaltový povrch. V útulku je celkem 177 kotců. Z toho deset pro izolace, padesát pro psy v karanténě a 117 kotců provozních. Dva jsou speciálně pro velké psy. Ročně se zaměstnanci útulku postarají o několik stovek psů. Jen v loňském roce jich bylo 540. " Současný počet psů v útulku je nejnižší za posledních 22 let.

Jejich počty se začaly výrazně snižovat od počátku koronavirové krize. V současné době mám v útulku 34 pejsků. Počty psů jsou kolísavé. Zvyšují se nároky na manipulaci se psy a jejich socializaci. V útulku nám zůstávají převážně kříženci bojových psů. O pejsky se stará 10 ošetřovatel, " informovala vedoucí útulku Martina Přikrylová. Stavební práce provedla podle projektu V&V stavební a statické kanceláře společnost Intoza za cenu 36,6 milionů korun s DPH, která zvítězila ve výběrovém řízení.

Josef Zajíc