Co se nemění, tak to je sportovní radost, se kterou 22 čutálistů vyběhne na hřiště. A je jedno, jestli hrají prestižní Ligu mistrů na perfektně střiženém pažitu před desítkami tisíc lidí nebo na hrbolatém trávníku kdesi na vesnici před skupinou věrných fandů, kteří s pivem v ruce glosují dění zápasu. Z každého by mohl být z fleku trenér reprezentace, protože každý divák ví nejlépe kdy správně přihrát a jak nejefektivněji zakončit. „Hrával jsem okresní soutěž před třiceti lety a pak jsem chvíli dělal rozhodčího. Teď už se chodím jenom koukat. Dám si pivo a buřta a za lajnou sleduji, jak to kluci mstí,“ svěřil se Petr Procházka z Ústí nad Labem. A vzpomínat budeme i my. A to skrze snímky ve fotogalerii a vzpomínky, které jste nám poslali. Za všechny příspěvky moc děkujeme. 

Sokola Ruprechtice (čtvrť Liberce)
Do roku 1989 se hrálo v Ruprechticích na žulovém perku, kd na hrací ploše mnohde vykukovaly nerozbitné žulové kameny. Proto byla ruprechtická skála, neboli železná tráva, hodně oblíbená mezi hostujícími týmy. Pak se v roce 1989 vytvořil škvárový povrch, jehož načervenalá barva připomínala antuku. Až v roce 2011 dostalo ruprechtické hřiště travnatý koberec. Na skále se roky hrál i krajský přebor, podobně jako na škváře. V roce 2003 však fotbalový svaz zakázal na škvárovém hřišti hrát a proto musely Ruprechtice více jak 8 let hrát mimo. Většinou na umělém povrchu hřiště v Harcově nebo u stadiónu U Nisy. Miloslav Cihlář
close  Zápas I. B třídy 28. května 1983: Doubí - Ruprechtice. Před brankou Doubí je nejvýše ruprechtický Miloš Keltner. Hráno na škváře v Doubí. info Zdroj: Se souhlasem Miloslava Cihláře zoom_in Zápas I. B třídy 28. května 1983: Doubí - Ruprechtice. Před brankou Doubí je nejvýše ruprechtický Miloš Keltner. Hráno na škváře v Doubí.

Český Krumlov
Zasílám dvě fotografie z alba mého otce Gerharda Procházky, dlouholetého hráče, trenéra, rozhodčího a fotbalového činovníka z Českého Krumlova. Fotografie je z utkání divize Slavoj České Budějovice-Lokomotiva Plzeň z 27.9.1959, ze Střeleckého ostrova z Českých Budějovic, kde dnes působí ligové Dynamo České Budějovice.  Utkání tehdy skončilo výhrou hostů (v pruhovaných dresech) 0 : 1. V dresu Slavoje Č.B. je právě můj otec, který zde v té době působil. Gerhard Procházka ml.

Fotbalový klub Vodňany
Nahlédněte do historie Fotbalového klubu Vodňany, který si v roce 2021 připomněl 125 let od svého vzniku. Na nejstarších snímcích jsou zachyceni zakladatelé Bruslařsko – veslařského zábavného klubu Vodňany založeného 19. října 1896, který byl v září roku 1919 byl přejmenován na Sportovní klub Vodňany. Nechybí ani vzpomínka na nejstarší fotografie mužstev A a B z roku 1919.  close Nahlédněte do historie Fotbalového klubu Vodňany, který si v roce 2021 připomněl 125 let od svého vzniku. Na nejstarších snímcích jsou zachyceni zakladatelé Bruslařsko – veslařského zábavného klubu Vodňany založeného 19. října 1896, který byl v září roku info Zdroj: Marie Růžičková, Strakonice zoom_in Nahlédněte do historie Fotbalového klubu Vodňany, který si v roce 2021 připomněl 125 let od svého vzniku. Na nejstarších snímcích jsou zachyceni zakladatelé Bruslařsko – veslařského zábavného klubu Vodňany založeného 19. října 1896, který byl v září roku