V klidném a intimním prostředí svému publiku představí skladby ze svého nejnovějšího alba Love Stories, na kterém zaznívají romantické klavírní skladby z vlastní ruky, ale také vybrané skladby velikánů klasické hudby i moderních skladatelů Yirumy či Einaudiho. Turné bylo po jarní epidemii koronaviru odloženo na podzimní termíny i na jaro 2021, avšak ostravský koncert se koná již letos.

V pondělí 14. září od 19 hodin se představí v sále Komorního klubu Ostrava-jih. Vstupenky v předprodeji na kulturajih.cz a k dostání na místě před koncertem. Love Stories Tour, což je oficiální název turné, byla původně plánována na květen a červen, kvůli pandemii koronaviru ji však pořadatelé odložili na podzimní termíny. „Publikum se může těšit na zhruba hodinu a půl dlouhý koncert klavírní hudby. Společně s hostujícími klavíristy a houslisty představíme vybrané skladby z mých dvou alb, hudbu Yirumy, Einaudiho, Chopina a dalších. Oproti tradičním recitálům klasické hudby je prostředí koncertu úplně jiné,“ popisuje klavírista Pavel Vondráček připravované koncerty.

Na rozdíl od tradičních recitálů vážné hudby jsou koncerty na turné koncipovány více populárně a zaujmou především fanoušky populární hudby i romantického klavíru. Oproti loňskému programu, kdy turné oficiálně začalo, je program mírně poupravený a nabídne více klasické hudby i propracovanější design pódia. „Velmi důležité je pořadí skladeb, ale také prostředí, ve kterém vystupuji. Pro celé turné jsme vybírali zajímavé koncertní síně a stavby, které nabízejí atmosféru samy o sobě. To celé okořeníme osvětlením, svíčkami a na některých koncertech samozřejmě houslemi,“ dodává Vondráček, který nedávno s velmi pozitivními ohlasy pokřtil své druhé album.

Ostravský koncert je dalším v řadě a navazuje na veleúspěšná vystoupení v Teplé i dvojkoncertu v autorových rodných Poděbradech.

Datum konání: pondělí 14. září 2020 v 19 hodin
Místo konání: Komorní klub Ostrava, Velflíkova
Vstupné: 250 Kč
Vstupenky: v předprodeji na kulturajih.cz, k dostání též na místě před koncertem

Iva Novotná