Ty jsou dílem umělců ze zahraničí, České republiky, Moravskoslezského kraje a okolí. "V rámci naší umělecké platformy podporujeme různé kreativní komunity a jedince. Vedle galerie plánujeme otevřít nové prostory. Máme tady starou halu v areálu budov historického dolu Trojice. Tam máme v úmyslu pořádat festivaly, koncerty, různé vernisáže a další akce. Ještě pod halou je sklepení, kde plánujeme prostory pro dílny. V nich počítáme s pořádáním kreativních workshopů," informoval Michal Sarbu, obchodní ředitel Multi designové - tvůrčí, výrobní a umělecké platformy ARTEFFACT.

Pro Tělo s příběhem
Tělo s příběhem: Jsem Inka a jdu s kůží na trh. I s ekzémem může být život top

Výstavou "Garážoffky" prezentuje galerie fotografku Zlatu Hanz. K nahlédnutí je 33 unikátních pláten. Fotografie jsou převážně ve čtvercových výřezech na plátno v rozměrech 90 x 90 centimetrů. "Ráda se toulám přírodou. Nejraději po mořské pláži, ale i poli, lesy a kopečky za humny. Také známými a neznámými městy a místy kde nacházím inspiraci pro své garážoffky. Jsou to příběhy z oprýskaných vrat, kovových konstrukcí nebo fasád starých domů," napsala v informačním plakátku Zlata Hanz.

Pokud budou mít lidé zájem navštívit Galerii umělecké platformy ARTEFFACT, tak se se do areálu historického dolu Trojice dostanou autem. Je zde dostatek parkovacích míst. Poblíž radnice městského obvodu Slezská Ostrava a také kostela sv. Josefa jsou zastávky městské hromadné dopravy trolejbusů linek 101 a 107.

Josef Zajíc

Malotřídka Obecní škola v Boršově u Kyjova sáňkuje
RETRO: Sáňky, lyže, brusle. Zimní radovánky si užívali čtenáři po celé republice
Večerní Velké Karlovice a dronové záběry vyhlášeného místa.
FOTO Z DRONU: Zářící altán i hřbitov. Velké Karlovice v objetí sněhu a ticha