Zadání pořadatelů bylo vytvořit sochu z ptačí říše s tím, že v konečném výsledku musí působit jako krmítko pro ptáky. Sympozium končí v sobotu večer 27. srpna 2022.

Zájemci se tedy budou moci podívat na konečnou podobu uměleckých děl. Sochy pak budou rozděleny do mateřských škol. Do práce se daly Kamila Břenková, tvořila sochu sovy, a Agáta Valalíková, vyřezávala sochu páva. K nim se přidalo šest mužů - Pavel Herák, jeden z organizátorů a tvořil krmítko, Pavel Ďubál - sova, Čestmír Slíva, - Ikarus, Jaroslav Kolouch - krmítka pod sněženkami, František Němec - krmítko, Igor Kučera - netopýr. Každý z nich vytvoří do soboty 27. srpna 2022 sochu ze sloupku topolového dřeva výšky dva metry a šířky 50 - 70 centimetrů.

Vila uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře
Divoké devadesátky. Připomeňte si vilu, kde Krejčíř hostil celebrity i mafiány

"Momentálně vyrábím sochu z topolu. Bude se jmenovat IKAR. Zadání bylo - socha z ptačího světa. Moje dílo bude vypadat tak, že na vrchní části je orlí hlava, která přechází v lidskou hlavu a pod ní budou Ikarovy křídla, která budou tvořit místo pro krmítko. Řezbářstvím a práci se dřevem se zabývám delší dobu. Mám sochy umístěné v Českém Těšíně, v Ostravě - Mariánských Horách, v Havířově. Poslední velkou sochu jsem dělal v Havířově - Šumbarku na hřbitově. Socha je 2,5 metrů vysoká. Symbolizuje svatou Barboru a je památku na neštěstí na dole Dukla v roce 1963," informoval Čestmír Slíva.

Vody řeky Ostravice líně pokračovaly do řeky Odry. Čas utíkal a řezbářům se pomalu klubaly umělecké výsledky. Do práce se v průběhu pátku daly také rodiče s dětmi v Dílně pro děti.

Josef Zajíc

Dřevěný kostel ve Velké Lhotě patří Českobratrské církvi evangelické.
Kam na výlet? Církevní turistika má něco do sebe. Třeba i kostel ve Velké Lhotě
Charlie se svou paničkou přijel za námi na návštěvu.
Psí osudy: Seznamte se s Charliem. Pes na smetiště nepatří