Na ME juniorů v Litvě startoval za Klub plaveckých sportů Ostrava plavec Ondřej Slavík, kterému se podařilo splnit limit na 50 m volný způsob už na konci března (při Finále MČR družstev). Ondřej limit několikrát vylepšil a přidal k tomu i limity na 50 motýlek a 100 motýlek.

Do Vilniusu odjížděl jako český juniorský rekordman na 50 m volný způsob, když na MČR juniorů zaplaval čas 0:22,90. S trenérem Liborem Kohutem (reprezentační i klubový trenér) se nakonec domluvili na přihlášení dvou disciplín (50 VZ a 50 M – vždy kolize se 100 M nebo 100 VZ).

close Jak dopadlo Mistrovství Evropy juniorů v plavání v litevském Vilniusu. info Zdroj: Boris Neuwirt zoom_in Jak dopadlo Mistrovství Evropy juniorů v plavání v litevském Vilniusu.

Středa 3. 7., rozplavby na 50 VZ: V dopoledních rozplavbách opět Ondřej vylepšil český juniorský rekord na úctyhodných 0:22,72 a postupoval do semifinále ze 6. místa. V podvečerním finále se mu nepodařilo zopakovat ranní výkon a celkově obsadil 10. příčku mezi evropskými juniory (0:22,86).

Sobota 6. 7., rozplavby na 50 M: Ondřej zaplaval výkon 0:24,32 a postoupil do večerního semifinále z 10. místa. V semifinále zaplaval lepší čas 0:24,29, ale stačilo to nakonec opět na 10. místo mezi juniory v Evropě.

Rozhovor s Ondřejem Slavíkem

Ondřeji, v loňském roce jsi byl ve Vilniusu na soustředění. Mělo to nějaký vliv na tvé vystoupení na MEJ?

Spíše bych řekl že ne, pokud nebudu počítat tedy znalost bazénu nebo očekávání od záběrů ve vodě. Hlavně jsem minulý rok strávil většinu soustředění na pokoji kvůli zdravotním problémům, takže vliv na letošní MEJ byl opravdu minimální.

Změnila se ve srovnání s loňským MEJ juniorská konkurence?

Určitě ano. Na mých tratích se ty časy zlepšily opravdu neskutečně. Například u padesátky kraulové by stačily oba letošní mé časy na medailové umístění na minulém MEJ (Bělehrad).

Tvoje pocity po SF na 50 VZ a co jsi očekával od 50 M?

Pocity po semifinále na 50 VZ byly určitě pocity zklamání z mé strany, i přesto, že jsem splnil letošní cíl, tak jsem od SF čekal a hlavně chtěl mnohem víc. Od 50 M jsem čekal finále, ale bohužel se tady užprojevila únava z nedostatku spánku, se kterým jsem se tady trápil od doby, kdy jsme přijeli. Celkové závody hodnotím pozitivně, přestože moje vnitřní uspokojení se nacházelo někde jinde.

Ondřej Slavík je studentem Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě a podporuje jej Centrum individuálních sportů Ostrava.

Boris Neuwirt