Necelých 10 kilometrů uběhl s velkým náskokem před svými soupeři za 30 minut a 32 vteřin a pokořil tak svůj předchozí rekord trati z roku 2019. Nejrychlejší ženou byla Hana Legerská s časem 41:49, také z SSK Vítkovice. Vedle trénovaných atletů se běhu zúčastnili také amatéři. Svého reprezentanta na trati měl i Vratimov, Štěpán Dostálek náročnou, členitou trasu s protivětrem při stoupání zvládl za 41:51.

Běh již tradičně pořádá Běžecký klub Vratimov ve spolupráci s Kulturním střediskem Vratimov, které pro akci opět vytvořilo příjemné zázemí. Vedle Zlatého podzimu organizuje Běžecký klub Vratimov, který je nejmenším sportovním klubem v České republice, také Jakubův lesní běh Důlňákem. Jeho již 37. ročník se konal letos v červnu. Oba závody jsou součástí Frýdecko-místeckého běžeckého poháru a oba podle účastníků patří k nejhezčím a nejoblíbenějším závodům Moravskoslezského kraje. Od roku 1990 se Zlatý podzim koná nepřetržitě s výjimkou tří ročníků, kdy se mimořádně vrátil původní závod Důl Paskov-Důl Staříč-Důl Paskov. Jediný úplný výpadek způsobila až loni vládní opatření proti šíření nemoci covid-19, která neumožňovala pořádání hromadných akcí.

„Situace se s epidemií nemoci covid-19 se bohužel promítla ještě i tomto ročníku. Závodní pole čítající běžně přes sto běžců tentokrát poněkud prořídlo. Nic to ale neubralo na atraktivnosti akce, kterou si její účastníci velmi pochvalovali,“ řekl předseda pořádajícího klubu Zdeněk Fejgl.

Běh Zlatý podzim je jediným přímým následníkem v minulosti jednoho ze dvou největších vytrvalostních závodů na Moravě, běhu Důl Paskov – Důl Staříč – Důl Paskov, dlouhého 15 kilometrů. Tím druhým tehdy byla Dvacítka ligy stovkařů v Bělkovicích u Olomouce. Po listopadových událostech v roce 1989 byly na šachtách Paskov a Staříč zrušeny organizace SSM a ROH, pod jejichž patronací byl běh na severu Moravy pořádán, a závod tím pádem zanikl.

Protože by byla škoda nevyužít jeho velké popularity, uspořádal Běžecký klub Vratimov následně náhradní závod. Tak vznikl Zlatý podzim. Původně patnáctikilometrová trať byla později zkrácena na 10 kilometrů.