Členové spolku mají každý své zaměstnání, nebo studují školu, ale i při tom si našli čas, aby pomáhali druhým. Někteří nastoupili do zdravotnických zařízení a pomáhají při nedostatku pracovníku. Ostatní ale také nezahálí a zasedli ke strojům a dali se do šití roušek pro potřebné.

V pondělí předali už druhou várku Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. 200ks roušek s dětským motivem medvídků ve dvou velikostech již koluje mezi zaměstnanci, dětskými pacienty a jejich rodiči kteří v této těžké době jsou nuceni pobývat v prostorách nemocnice.

Dalších téměř 100 rouše rozdělili mezi Domov pro seniory v karanténou uzavřené obci Červenka kde také nejen zaměstnance ale i stráž karantény potěšili kávou. Dále pak například do Domova pro seniory v Šumperku u sanatoria, Rapotína a dalších.

Již také ušili přes 100 roušek pro své okolí kteří si požádali. Nyní ale dochází materiál i finance na jejich nákup.
Proto je můžete podpořit buď zakoupením designové třívrstvé roušky, do které lze vložit i filtr, nebo také přispěním na jejich transparentní účet 2501391686 2010 vs:202001.
Pokud máte materiál který můžete darovat, jako je třeba krepovka, kloboukové gumičky, nebo povlečení můžete se ozvat na rescue@ostravak.com Děkujeme že i vy pomáháte.