Úderem čtrnácté hodiny odpolední začal na Mírovém náměstí v Ostravě-Vítkovicích Den s Deníkem.

Odpoledne bylo plné zábavy a různých soutěží, a kromě toho se mohli příchozí seznámit s prací novinářů, grafiků a celého realizačního týmu Moravskoslezského deníku.

V kulturním programu vystoupila mimo jiné taneční skupina Janáčkovy konzervatoře Ostrava, oddíl lidového folkloru Vítkovští sokoli a mnoho dalších. Největší ovace pak tradičně sklidily mažoretky Bambulky z Domova pro seniory z Ostravy-Zábřehu.

Den s Deníkem nebyl jen zábavným programem. Občany Vítkovic zajímaly i vážnější věci. Jedním z takových problémů je stav bývalého kina Mír na Halasově ulici. O tomto, ale i jiných problémech jsme včera diskutovali s vítkovickými místostarosty.

„Budovu bývalého kina Mír prodalo loni město Ostrava soukromé firmě a ta dále realitní kanceláři, která slíbila, že bude objekt minimálně udržovat, což se neděje. Záležím nám na tom, aby nebyla budova zdevastována. Určitě na to dohlédneme,“ sdělil 2. místostarosta Ostravy-Vítkovic Aleš Dobrozemský (KDU-ČSL). Lidé se také často ptali na to, jak řešit kriminalitu.

„Zločinnost se ve Vítkovicích za poslední dobu snížila, ale jen mírně. Budeme se snažit zajistit ještě více policistů do ulic, to by mělo pomoci,“ doplnil svého kolegu 1. místostarosta Vítkovic Leoš Adamík (ODS). Nejen během diskuse s místostarosty se Vítkovičtí mohli přímo účastnit toho, jak se noviny vyrábějí. U stanu redaktorů se jich vystřídalo pár desítek.

K dobré pohodě přispěly i přes střídavé počasí stánky s propagačními materiály, a hlavně s občerstvením. Ostravská redakce se představí ještě v Ostravě-Zábřehu.