„Champions Cup pro mě znamená absolutní vrchol na klubové scéně. Odměnu za dlouhodobou práci, kterou v klubu společně všichni děláme,“ vysvětlil trenér FBC Jakub Robenek.
„Dlouho to byl jen sen, který se ale v posledních dvou sezonách začal naplňovat,“ připomenul ostravský kouč bronz z první účasti v závěrečném turnaji Ligy mistryň letos v lednu ve Finsku. Ostravanky tam v souboji o 3. místo porazily Kloten Dietlikon Jets 4:2.

V nové sezoně se Liga mistryň změnila, hraje systémem play-off doma – venku.
Úvodní duel sobotního čtvrtfinále tým trenéra Jakuba Robenka ale nezačal dobře, brzy prohrával 0:2. K velkému obratu ve „žlutém pekle“ zcela zaplněné ČPP Arény ještě v první třetině zavelela slovenská reprezentantka Paulína Hudáková.

Pět minut po přestávce nepříznivý stav na 2:2 srovnala polská reprezentantka Malwina Zagórska. I vítězný gól padl ve druhé třetině, po přihrávce Zagórské se prosadila Denisa Kotzurová, která se do FBC vrátila ze švédské superligy.
Odveta ve Švýcarsku se hraje v sobotu 23. září. Ostravankám k postupu do semifinále stačí na palubovce soupeřek remizovat, v případě prohry by musely Kloten Dietlikon Jets porazit v prodloužení.