Matematika byla jednoduchá. Když Zlínsko doma v úterní předehrávce 34. kola Moravskoslezské fotbalové ligy neporazí předposlední celek tabulky, podobně jako třetí Třinec o den později Frýdek-Místek, a béčko Baníku zároveň přidá ve středu tři body do tabulky proti Hodonínu, mohou na Bazalech slavit.

V té chvíli by totiž FCB mělo na oba soupeře, kteří je ještě mohou teoreticky přeskočit, nedostižný náskok. Realita je však jiná a náročný ostravský fanoušek si bude muset počkat. Aktuálně totiž Baník pět utkání před koncem od Zlínska dělí osm bodů, od Třince patnáct, přičemž oba slezské celky mají zápas k dobru.

Hotovo však může být už o víkendu. Pokud Baník po Hodonínu porazí i v neděli znovu na Bazalech Uherský Brod, na nikoho koukat nemusí. „Nedíváme se na ostatní. Chceme se teď stoprocentně připravit na Hodonín, a podle toho, jak se vyvíjí tabulka, potřebujeme ještě uhrát dvě vítězství. Budeme se snažit, abychom to zvládli co nejdříve a celou sezonu potvrdili a dotáhli k úspěšnému konci,“ řekl pro klubový web trenér rezervy Josef Dvorník, jehož tým drží neprůstřelnost 756 minut.