„Odehráli jsme velmi dobrý zápas, jak herně, tak po stránce fyzického nasazení. Z hráčů byla cítit velká touha uspět po utkání se Zlínskem a byla to ta nejlepší odpověď na porážku z minulého týdne,“ potěšily domácího trenéra Josefa Dvorníka nasazení a bojovnost týmu. K dispozici měl navíc po nucené zdravotní pauze i Eldara Šehiće a Roberta Miškoviće.

Zápas 13. kola MSFL Baník Ostrava B - Zlínsko 0:1, který se hrál 29. října 2023 na Bazalech.
OBRAZEM: Černý víkend Baníku. Sérii bez porážky ukončil na Bazalech vlastní gól

Mladá rezerva ligového Baníku brankou Šudáka od 10. minuty vedla 1:0, o čtvrt hodiny později ale stav srovnal Barkov. Do šaten však šli radostněji domácí, pět minut před pauzou jim náskok vrátil vlastním gólem třinecký Maksič.

A padla i červená karta, viděl ji masér Ostravy Ondřej Suchánek za „použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest směrem k AR1 (asistent rozhodčího Tomáš Řezníček) o poločasové přestávce slovy: ‚Ty se uklidni ty zm*de‘. Urážka byla reakcí na uklidnění emocí v prostoru šaten ze strany AR1,“ uvedl důvod hlavní sudí Petr Dorušák v zápise o utkání.

14. kolo první fotbalové ligy: MFK Karviná - FC Baník Ostrava, 5. listopadu 2023 v Karviné. David Buchta z Ostravy.
Buchtova šajtle opět pomohla Baníku: Snad jsme ty standardky prolomili, přál si

Po pauze přidal druhou trefu domácí Šudák a na 4:1 zvýšil Elekana. Třinecký Dedič proměněnou penaltou sice v 77. minutě snížil, ale o deset minut později na konečný výsledek 5:2 upravil druhým góolem Elekana.

„V zápase jsme si vypracovali hodně brankových příležitostí a byli jsme i velmi efektivní. Chtěl bych pochválit všechny hráče, kteří do utkání zasáhli. Je to pro ně povzbuzení do dalších kol,“ připomenul trenér Josef Dvorník, že do konce podzimní části třetí ligy čekají „béčko“ Baníku ještě dvě derby.

Lídr MSFL, který vede tabulku s náskokem čtyř bodů před druhým Uničovem, nastoupí v sobotu 11. listopadu na hřišti předposledního Frýdlantu nad Ostravicí a první část sezony uzavře v pátek 17. listopadu na Bazalech proti desátému Frýdku-Místku.

14. kolo první fotbalové ligy: MFK Karviná - FC Baník Ostrava, 5. listopadu 2023 v Karviné. (střed) Ewerton z Ostravy.
KOMENTÁŘ: Výborný fotbal i atmosféra, Karviná s Baníkem a jejich derby jak víno

MSFL – 14. kolo:

Baník Ostrava B – Třinec 5:2 (2:1)

Branky: 10. a 54. Šudák, 74. a 87. Elekana, 40. vlastní Maksić – 27. Barkov, 77. z pen. Dedič. Rozhodčí: Dorušák – Řezníček, Grečmal. ŽK: Šudák – Maksič. ČK: Suchánek (masér, Baník B). Diváci: 300.

Baník Ostrava B: Kubný - Krupička, Říha, Měkota, Šehić (63. Š. Hapal) - Holaň, Grygar (82. Temel), Mišković (63. Drozd) - Málek (73. Elekana), Jamiu (82. Bitta), Šudák. Trenér: Josef Dvorník.