„Výkonný výbor FC Dolní Benešov z.s. na svém zasedání 3. 2. 2022 odvolal Marcela Meleckého z pozice trenéra A týmu,“ stojí ve zprávě na klubovém webu. Je ale třeba nutno říci, že bývalý ligový fotbalista chtěl skončit na lavičce sám. „Před týdnem jsem vedení nabídl svou funkci. Ve čtvrtek mi zavolali, zda chci stále skončit, řekl jsem, že ano,“ řekl dnes už bývalý trenér Dolního Benešova Marcel Melecký. „Práce v Benešově mi nedávala smysl. Rušily se přípravné zápasy, nebylo s kým trénovat. Podle mě se na jaře ani hrát nebude,“ poznamenal kouč. Není žádným tajemství, že na doplnění kádru nemá klub finanční prostředky. 

BK Opava - GEOSAN Kolín 89:94
Vlček umlčel své kritiky! Opava převedla v Brně velký obrat

Desátého února se uskuteční Valná hromada, na které výkonný výbor včele s Petrem Machovským podá návrh týkající se působení A týmu v soutěžním ročníku 2021/2022. „Návrh bude takový, že s největší pravděpodobností Benešovští odstoupí ze soutěže. V týmu je dvanáct hráčů a kluci z béčka nemají potřebnou kvalitu. Benešov bude prvním sestupujícím, počítá se s pokutovou za nedohrání ročníku,“ řekl člověk dobře obeznámený s děním v dolnobenešovském klubu.

SFC Opava - Vratimov 3:1
Podívejte se: Opava zvládla skvěle druhý poločas, hodně vidět byl Pikul

Dolní Benešov měl problémy už před startem letošního ročníku. V létě mu pomohla personálně pomohla Opava, jenomže ta má nyní své vlastní problémy. Rezerva Slezského FC zrušila sobotní přípravný duel ve Frýdku – Místku.

Na zmiňované Valné hromadě dolnobenešovského klubu odstoupí výkonný výbor. Bude podán návrh na vedení klubu v provizoriu do mimořádné volební Valné hromady. Na čtvrteční Valné hromadě mohou být také dovoleni členové výkonného výboru.