Šest z osmnácti týmů je z našeho regionu a hned úvodní kolo nabízí dvě zajímavá derby – v sobotu ve Frýdlantu nad Ostravicí, který se zachránil až v posledním červnovém kole, okresní duel s Frýdkem-Místkem a v neděli souboj ligových rezerv Baník – Karviná na ostravských Bazalech.

Postupovými ambicemi se netají Hlučín. Druhý tým v červnu ukončeného ročníku MSFL rozšířil trenérský tým o Ondřeje Smetanu. O patro výš by ráda zamířilo i „béčko“ pstravského Baníku s novým koučem Josefem Dvorníkem.

Fotbalová rezerva ligové Karviné v letní přípravě na MSFL porazila slovenský Martin 7:1.
Mladá rezerva Karviné nemá nosy nahoře, i přes šest tutovek v generálce padla

Podzimní los MSFL

1. kolo - pátek 4. srpna: Start Brno – Zlínsko, Hranice - Zlín B, Blansko – Rosice (vše v 18), sobota 5. srpna: Bohunice – Hlučín (10.15), Třinec – Hodonín (10.15), Frýdlant n. O. - Frýdek-Místek (17), Uherský Brod – Uničov (17), neděle 6. srpna: Baník Ostrava B - Karviná B (10.15, Bazaly), Znojmo - Slovácko B (17).

2. kolo – pátek 11. srpna: Zlínsko – Frýdek-Místek, Rosice – Znojmo, Start Brno – Bohunice, sobota 12. srpna: Hodonín - Frýdlant n. O., Hlučín – Hranice (18), neděle 13. srpna: Karviná B – Třinec (10.15), Uničov - Baník Ostrava B, Slovácko B - Uherský Brod, Zlín B – Blansko.

3. kolo pátek 18. srpna: Znojmo - Zlín B, Blansko – Hlučín, Frýdek-Místek – Hodonín (18), Hranice - Start Brno, sobota 19. srpna: Bohunice – Zlínsko, Třinec – Uničov (10.15), Frýdlant n. O. - Karviná B (16.30), Uherský Brod – Rosice, neděle 20. srpna: Baník Ostrava B - Slovácko B (10.15, Bazaly).

4. kolo (25. až 27. 8.): Zlínsko – Hodonín, Hlučín – Znojmo, Start Brno – Blansko, Bohunice – Hranice, Rosice - Baník Ostrava B, Karviná B – Frýdek-Místek, Uničov - Frýdlant n. O., Slovácko B – Třinec, Zlín B - Uherský Brod.

5. kolo (1. až 3. 9.): Blansko – Bohunice, Hranice – Zlínsko, Třinec – Rosice, Frýdlant n. O. - Slovácko B, Frýdek-Místek – Uničov, Hodonín - Karviná B, Uherský Brod – Hlučín, Baník Ostrava B - Zlín B, Znojmo - Start Brno.

6. kolo (8. až 10. 9.): Zlínsko - Karviná B, Hlučín - Baník Ostrava B, Hranice – Blansko, Bohunice – Znojmo, Start Brno - Uherský Brod, Rosice - Frýdlant n. O., Uničov – Hodonín, Slovácko B – Frýdek-Místek, Zlín B – Třinec.

17. kolo (13. 9.): Frýdlant n. O. - Zlínsko, Frýdek-Místek – Třinec, Hodonín - Baník Ostrava B, Karviná B - Uherský Brod, Uničov – Znojmo, Slovácko B – Blansko, Zlín B – Bohunice, Rosice – Hranice, Hlučín - Start Brno.

7. kolo (16. a 17. 9.): Třinec – Hlučín, Frýdlant n. O. - Zlín B, Frýdek-Místek – Rosice, Hodonín - Slovácko B, Blansko – Zlínsko, Uherský Brod – Bohunice, Baník Ostrava B - Start Brno, Karviná B – Uničov, Znojmo – Hranice.

8. kolo (22. až 24. 9.): Zlínsko – Uničov, Hranice - Uherský Brod, Bohunice - Baník Ostrava B, Blansko – Znojmo, Rosice – Hodonín, Start Brno – Třinec, Hlučín - Frýdlant n. O., Slovácko B - Karviná B, Zlín B – Frýdek-Místek.

9. kolo (29. 9. až 1. 10.): Znojmo – Zlínsko, Třinec – Bohunice, Frýdlant n. O. - Start Brno, Frýdek-Místek – Hlučín, Hodonín - Zlín B, Uherský Brod – Blansko, Baník Ostrava B – Hranice, Karviná B – Rosice, Uničov - Slovácko B.

10. kolo (6. až 8. 10.): Zlínsko - Slovácko B, Hranice – Třinec, Hlučín – Hodonín, Bohunice - Frýdlant n. O., Start Brno – Frýdek-Místek, Blansko - Baník Ostrava B, Rosice – Uničov, Zlín B - Karviná B, Znojmo - Uherský Brod.

11. kolo (14. a 15. 10.): Třinec – Blansko, Frýdlant n. O. - Hranice, Frýdek-Místek – Bohunice, Hodonín - Start Brno, Uherský Brod – Zlínsko, Baník Ostrava B – Znojmo, Karviná B – Hlučín, Uničov - Zlín B, Slovácko B – Rosice.

12. kolo (20. až 22. 10.): Znojmo – Třinec, Hranice – Frýdek-Místek, Bohunice – Hodonín, Start Brno - Karviná B, Blansko - Frýdlant n. O., Uherský Brod - Baník Ostrava B, Hlučín – Uničov, Zlín B - Slovácko B, Zlínsko – Rosice.

13. kolo (28. a 29. 10.): Třinec - Uherský Brod, Frýdlant n. O. - Znojmo, Frýdek-Místek – Blansko, Hodonín – Hranice, Rosice - Zlín B, Karviná B – Bohunice, Uničov - Start Brno, Slovácko B – Hlučín, Baník Ostrava B – Zlínsko.

14. kolo (3. až 5. 11.): Znojmo – Frýdek-Místek, Hlučín – Rosice, Hranice - Karviná B, Bohunice – Uničov, Zlínsko - Zlín B, Start Brno - Slovácko B, Uherský Brod - Frýdlant n. O., Blansko – Hodonín, Baník Ostrava B – Třinec.

15. kolo (11. a 12. 11.): Třinec – Zlínsko, Frýdlant n. O. - Baník Ostrava B, Frýdek-Místek - Uherský Brod, Hodonín – Znojmo, Rosice - Start Brno, Karviná B – Blansko, Uničov – Hranice, Slovácko B – Bohunice, Zlín B – Hlučín.

16. kolo (16. až 19. 11.): Hranice - Slovácko B, Zlínsko – Hlučín, Bohunice – Rosice, Třinec - Frýdlant n. O., Blansko – Uničov, Uherský Brod – Hodonín, Start Brno - Zlín B, Baník Ostrava B – Frýdek-Místek, Znojmo - Karviná B.