Pro rezervu ligového týmu to byla první prohra v této sezoně, navíc pořádně hořká – ve 30. minutě padla po vlastní brance Měkoty. Bohužel gólmana hostů Kalinu se žádnému z mladých Ostravanů nepodařilo v neděli překonat.  „První poločas jsme byli velmi bojácní. Neměli jsme sebevědomí v přechodové fázi a ztráceli jsme hodně míčů. To byla voda na mlýn soupeře, který byl agresivní, podal dobrý výkon," řekl Josef Dvorník, trenér Baníku B.

„Bylo pro nás obtížné dostávat se do brankových příležitostí. Po přestávce jsme nějakých dvacet minut byli dominantní a jednoznačně lepší tým, bohužel se nám nepodařilo proměnit jednu vyloženou brankovou příležitost, kdy to soupeř vykopl z čáry," mrzelo kouče mladých Ostravanů, že nedošlo ke srovnání skóre.

Zápas 17. kola MSFL MFK Karviná B - Uherský Brod 3:0.
Rozjetá Karviná zvládla dalšího soupeře. Za osmou výhrou ji táhl útočník Doležal

„Ke konci jsme se snažili hru zjednodušit a urvat ze zápasu aspoň bod, ale nepovedlo se. Ale díváme se pozitivně dál. Klukům jsem hned po zápase řekl: Proč nevytvořit novou vítěznou šňůru? Teď se musíme dobře připravit na zbytek podzimu a dohrát ho tak, abychom neznehodnotili dosavadní výsledky," konstatoval Josef Dvorník.

V tabulce zůstalo „béčko“ Baníku první, ale před druhým Uničovem a třetí Karvinou B už vede jen o dva body. V dalším kole ho na Bazalech čeká v neděli 5. listopadu dopoledne regionální derby s Třincem.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) v utkání 13. kola FORTUNA:LIGY proti Jablonci.
Šok pro Ostravu! Souboj kamarádů vyhrál Látal, Baníku utekl posun na třetí místo

MSFL – 13. kolo:

Baník Ostrava B – Zlínsko 0:1 (0:1)

Branka: 30. vlastní Měkota. Rozhodčí: Budovič - Šimoník, Jurajda. ŽK: Říha, Měkota – Krakovčík, Kalina, Russmann. Diváci: 190.

Baník Ostrava B: Markovič - Krupička, Říha, Měkota, Š. Hapal - Holaň, Grygar (46. Bewene), Drozd (86. Temel) - Málek (63. D. Látal), Jamiu, Šudák (79. Bitta). Trenér: Josef Dvorník.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...