Kádr se každoročně výrazně mění. Z jarní sestavy odešli do druhé ligy Lumír Číž (Opava), Samuel Kulig, Jarmil Blahuta (oba Prostějov) a Sebastian Boháč (Karviná, hostování). Do áčka se posunuli Petr Jaroň, Daniel Smékal a Matěj Šín. Posledně jmenovaný však musel kvůli zdravotním problémům přerušit kariéru.

Naopak z hostování ve Frýdku-Místku se vrátil Timofej Barkov. Novou tváří v mužstvu účastníka MSFL je též Nigerijec Charles Stanley Chukwudi. Novici jsou pochopitelně také někteří dorostenci. „Kádr se hodně obměnil, asi ho budeme mít nejmladší v soutěži. Ale na to jsme zvyklí,“ prohlásil Chalupa.

Daniel Macej podepsal víceletou smlouvu s italským klubem Frosinone, který působí v Sérii B. Na snímku také Mattia Terraneo, externí spolupracovník agentury Sport Invest pro italský trh.
Talent z Baníku si zvyká na italský styl. Je to životní šance, říká Daniel Macej

„Vzhledem k tomu, že kádr během sezony doplňují i kluci z áčka, nikdy ta sehranost nebude na takové úrovni jako třeba u Kroměříže, která má tým několik let pohromadě. Fungujeme spíše na základě principů hry než automatismů,“ vykládal Chalupa, jehož základní cíl je jednoduchý a jasný. „Chceme vyhrávat,“ dodal.

„Uvidíme, jak se nám povede začátek. Pro některé kluky to bude nové, ale věřím, že když se nám vydaří úvod, můžeme pokračovat ve výsledcích a výkonech z minulé sezony, kdy jsme skončili čtvrtí. Tým je zdravý, pracovitý, charakterní, to je základ, abychom uspěli,“ uzavřel trenér Baníku Ostrava B Milan Chalupa.