Hrdinou Ostravanů se stal tradiční kanonýr Jaroň, který zužitkoval ve 13. minutě svou aktivitu v první gól. A ten se ukázal jako vítězný. Pro Jaroně to byla již dvanáctá branka v sezoně, skóroval v jedenáctém ze třinácti soutěžních zápasů, do kterých v ročníku MSFL zasáhl.

„Zápas dvou týmů z čela tabulky byl určitě pro nezaujatého diváka zajímavý. Šance na obou stranách, my jsme se prosazovali kombinačně, měli jsme silnou přechodovou fázi," hlásil kouč Baníku B Tomáš Hejdušek.

V sobotním záchranářském souboji MSFL mezi fotbalisty Nového Města na Moravě (v modrém) a Frýdku-Místku (v bílém) se diváci branky nedočkali.
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - MSFL

„Rosice spoléhaly na standardní situace. My jsme si šancí vytvořili více, zápas odbojovali a přidali herní kvalitu. Byli jsme o gól lepší a po zásluze bereme všechny body,“ pochvaloval si Tomáš Hejdušek.

Ten mohl vzhledem k odloženému ligovému zápasu v Karviné využít i některé méně vytížené hráče prvoligového kádru. V sestavě se tak objevili třeba Sor, De Azevedo, Sanneh či Chvěja.

13. kolo MSFL (sobota 22. 10. 2021):

Rosice – Baník Ostrava B 0:1 (0:1)

Branka: 13. Jaroň. Diváci: 590.

Baník Ostrava B: Murin - Zálešák, Stoklásek, Harušťák, Zouhar - Jaroň, Chvěja (86. Říha), Sanneh, de Azevedo (88. Holaň), Sor (74. Martiník) – Smékal. Trenéři: Hejdušek a Staš.