„Je to vyvrcholení celého podzimu. Rádi bychom se s fanoušky rozloučili a poděkovali jim za podporu, protože chodili v hojném počtu,“ říká předseda klubu Petr Tač.

„Máme pro ně připravenu novinku – grog či pivo zdarma. Chceme, aby byla důstojná kulisa, a věříme, že k vidění bude dobrý fotbal, který může bavit,“ dodává Tač.

Do utkání proti suverénnímu lídrovi soutěže mohou jít Petřkovice sebevědomě. Samy počítají sérii čtyř vítězství, kterou načaly překvapivým, ale zaslouženým triumfem 6:0 proti Frýdku-Místku. Navíc pod Landekem jsou obvykle velmi silné. „Chceme se připravit co nejlépe a jít do toho s cílem vyhrát,“ má jasno kouč Filip Smékal, který v průběhu podzimu nahradil odstoupivšího Ondřeje Smetanu a v minulosti stál za úspěchy Odry.

Sám předseda Petr Tač přiznává, že on i klub mají za sebou zajímavé období. „Byl to nejroztodivnější půlrok, jaký jsem ve fotbale zažil,“ poukazuje na řadu zranění a absencí v týmu.

„Osm zraněných hráčů, z toho čtyři zlomeniny, dvě operace křížových vazů a nějaké další natržené svaly, to jsem ještě nezažil. Bylo to šílené. Navíc je neobvyklé, když úspěšný tým řešil v průběhu výměnu trenéra. Nicméně naštěstí máme Filipa Smékala, který vždy když se týmu ujal, tak to stálo za to a to dokázal i teď. Zdá se, že vše dopadne s dobrým koncem, minimálně teda z pohledu výsledků,“ usmívá se Tač.

Ostatní hráči se podle něj semkli a nepřízni osudu se vzepřeli. „Ukázali jsme, že i s úzkou lavičkou lze hrát fotbal i bodovat. Výsledkem je třetí místo, které nikdo z nás nečekal,“ připouští s tím, že vše bylo náročné. „A to i finančně, ale za ty emoce to stálo. Navíc předvádíme fotbal, na který se dá a je radost se dívat. Zejména v Dolním Benešově, v Hulíně nebo doma s Frýdkem to byly skvělé zápasy,“ uzavírá Petr Tač.

Robert Hrubý - Ilustrační foto.
Robert Hrubý: O Baryho se dá vždy opřít, je to vzpruha