„Jsem rád, že jsme doma konečně předvedli kvalitní hru a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ načal své hodnocení trenér Filip Smékal.

Po necelé půlhodině hry jeho tým poslal o gól napřed Szotkowski. „Brance předcházela krásná akce, kdy jsme to odehráli na dvě kolmé přihrávky a Šoty po pěkném náběhu zakončil,“ popsal první trefu Smékal.

„Samozřejmě jsme měli i další šance, které jsme ale nevyužili. Soupeř si nic nevytvořil a druhý poločas jsme odehráli přesně podle mých představ, a také jsme si pomohli standardní situací,“ poukázal kouč na navýšení náskoku po gólu Plesníka, po němž si už Ostravané důležité vítězství pohlídali.

Dominik Lakatoš v dresu Bílých tygrů Liberec
Druhou posilou hokejových Vítkovic je útočník Lakatoš

Petřkovice se tak se ziskem 48 bodů dostali na čelo tabulky třetí nejvyšší soutěže. Jen o bod za nimi se však nachází trojlístek pronásledovatelů – Líšeň, Kroměříž a Frýdek-Místek.

FC Odra Petřkovice – FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 28. Szotkowski, 58. Plesník. Rozhodčí: Mikyska – Vejtasa, Vostrejž. ŽK: Baranek, Mládek – Smejkal, Komínek. Diváci: 279.
Petřkovice: Godula – Velner, Plesník, Honiš, Sporysz (20. Ptáček) – Neumann, D. Smékal (79. Mládek), Baranek, Kania – Szotkowski (71. Tobiáš) – Lokša. Trenéři: F. Smékal a Levčík.

Líšeň - Petřkovice
Petřkovice vyhrály i v Líšni a jsou bod od prvního místa
Ilustrační foto
Petřkovice vyhrály v Kroměříži a útočí na čelo třetí ligy