„Jsem rád, že jsme doma konečně předvedli kvalitní hru a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ načal své hodnocení trenér Filip Smékal.

Po necelé půlhodině hry jeho tým poslal o gól napřed Szotkowski. „Brance předcházela krásná akce, kdy jsme to odehráli na dvě kolmé přihrávky a Šoty po pěkném náběhu zakončil,“ popsal první trefu Smékal.

„Samozřejmě jsme měli i další šance, které jsme ale nevyužili. Soupeř si nic nevytvořil a druhý poločas jsme odehráli přesně podle mých představ, a také jsme si pomohli standardní situací,“ poukázal kouč na navýšení náskoku po gólu Plesníka, po němž si už Ostravané důležité vítězství pohlídali.

Petřkovice se tak se ziskem 48 bodů dostali na čelo tabulky třetí nejvyšší soutěže. Jen o bod za nimi se však nachází trojlístek pronásledovatelů – Líšeň, Kroměříž a Frýdek-Místek.

FC Odra Petřkovice – FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 28. Szotkowski, 58. Plesník. Rozhodčí: Mikyska – Vejtasa, Vostrejž. ŽK: Baranek, Mládek – Smejkal, Komínek. Diváci: 279.
Petřkovice: Godula – Velner, Plesník, Honiš, Sporysz (20. Ptáček) – Neumann, D. Smékal (79. Mládek), Baranek, Kania – Szotkowski (71. Tobiáš) – Lokša. Trenéři: F. Smékal a Levčík.