Navíc zásluhou ztráty vedoucí Líšně se přitáhli na dosah k prvnímu místu. Nyní Odru od něj dělí jen dva body. „Kromě začátku, kdy jsme se dostali našimi malými chybami pod tlak, tak od patnácté minuty jsme byli víc na míči a hráli. Dokázali jsme z jednoho zakončení dát gól, pak jsme mohli přidat i další, ale bohužel Marek Szotkowski nedal,“ popsal dění na hřišti v prvních pětačtyřiceti minutách trenér Petřkovic Filip Smékal.

„Ve druhé půli už to byl fotbal spíše od šestnáctky po šestnáctku. Hráli jsme do brejku, vzadu to zahustili a Kroměříž v podstatě do šance nepustili. Kromě jedné standardní situace. Je to pro nás skvělý výsledek,“ přiznal Smékal.

Jeho tým už ve středu čeká další utkání a to právě na půdě Líšně. Ostravskému celku tak půjde o to, aby se dostal do čela. „Moc se tam těšíme. Tohle jsou výzvy, pro které fotbal hrajeme. Ne že by první místo bylo našim cílem, ale celý kolektiv je nastavený na to, že chceme být úspěšní a vyhrávat. To znamená vyhrát i v Líšni, a proč se neobjevit třeba po 23. kole na první příčce?“ pousmál se Smékal.

„Do druhé ligy postoupit určitě nechceme, ale soutěž vyhrát klidně. Zvlášť pokud se třeba předává nějaký pohár,“ dodal na závěr kouč třetího celku MSFL.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Odra Petřkovice 0:1 (0:1).

Branka: 21. Tomšů. Rozhodčí: Slabý. ŽK: Zavadil – Smékal, Tomšů, Godula, Neumann. Diváků: 375.

Petřkovice: Godula – Velner, Plesník, Honiš, Sporysz – Neumann, D. Smékal (92. Moučka), Baranek, Kania – Tomšů (83. Mládek) – Szotkowski (67. Ptáček). Trenéři: F. Smékal a Levčík.