Třicetiletý záložník totiž v nastavení stál před rozhodnutím, zda jít či nejít na penaltu. Po diskusi s útočníkem Markem Szotkowským šel. Pro bývalého hráče Kravař to byl prestižní souboj. „Znám tam spoustu lidí a fanoušků, zejména z množství derby, které jsem proti nim odehrál. Jo, je to pro mě víc než jiné zápasy,“ přiznal Baranek.

„Na penaltu jsou určení Loky (Radovan Lokša) a Nojmič (Marek Neumann), ale nebyli na hřišti, tak jsme nevěděli, kdo to má kopnout. Nakonec jsem vzal míč já. Proti Benešovu, to je odvěký rival, takže jsem si řekl, že buď to trefím a bude to fajn, nebo ne a budu za blbce. Vyšlo to,“ oddechl si autor obou branek Odry.

Z nerozhodného výsledku byl ale zklamaný. „První poločas byl špatný, ve druhém se Benešov zatáhl. Věděli jsme, že mají silné standardky a z jedné nám dali gól. Před zápasem bych bod nebral, ale když vyrovnáme v poslední minutě, tak jsme za něj rádi. Je to odměna za to, že jsme makali do konce,“ řekl Baranek.

On i tým prožívá vydařenou sezonu. Petřkovicím patří ve třetí lize třetí příčka, čtyři body za lídry Kroměříží a Líšní. Právě oni čekají Ostravany v příštích dvou kolech „Chtěli jsme hrát do pátého místa, ať můžeme být v klidu. Když to tak půjde dál, budeme spokojení. Zatím převládá to pozitivní. Máme kolem sebe mladé kluky, kteří chtějí jít nahoru, makají, takže je to fajn a užívám si to,“ vylíčil své pocity zkušený středopolař.

„Každý chce vyhrát soutěž. Teď můžeme uspět v Kroměříži, ta nebude bránit, bude chtít hrát fotbal, což nám svědčí, a pak třeba i v Líšni a můžeme být kousek od prvního místa. V každém zápase platí, že jdeme na vítězství,“ uzavřel Radim Baranek.