Jak zápas s Baníkem hodnotíte?

Momentálně se mi těžko hledají slova. Měli jsme dobře rozehraný zápas, kdy vedeme 2:0, ale ve finále to je 2:3. Myslím si, že rozhodla asi kvalita kádru. Nechci to hodit na střídající hráče, ale zkrátka Baník prostřídal a bylo to znát. Kdežto náš výkon trošku spadl. Ale na to se vymlouvat nebudu. Spíš bych řekl, že ne náhodou jsou tito kluci na prvním místě, mají takový náskok a v tomto zápase to ukázali. Jen škoda, že jsme tak brzo dostali gól na 2:1. To potom rozhodlo o dalším průběhu utkání.

Upozorňoval jste hráče v poločase, že nápor může přijít?

To si v kabině říká každý. Já nechci říkat, že neměli co ztratit, to je takové klišé, ale já spíš kluky nabádal, ať nezalezeme, ať jsme aktivnější. V prvním poločase jsme měli dobrý přechod do útoku, ale pak se muselo střídat, když někteří kluci museli jít dolů, měli toho plné zuby. Navíc jsme neměli Zinhasoviče, Ciencialu ani Holíka, takže jsme improvizovali. Nastoupil Vojta Brak, který předtím nehrával, ale jak říkám, nechci se na to vymlouvat. Taková je nicméně momentálně realita, že když jsme do toho sáhli, v některých momentech se nám organizace, výstavba hry i defenziva rozpadly, jak domeček z karet.

Byl tento zápas pro vás trošku prestižnější?

Já to tak neberu, já chci každý zápas vyhrát. Je mi úplně jedno, s kým hrajeme. První kolo jsme paradoxně hráli s Karvinou, kde jsem byl, poslední kolo je zase Baník. Ale já to takhle nevnímám. Mně spíš štve to, že jsme přerušili tu vítěznou domácí sérii a zrovna posledním zápasem. Tím se nám vzdálilo i druhé místo. To mě mrzí daleko víc. Když už nic, byl bych rád aspoň za bod, ale dostat takový třetí gól dvě minuty před koncem, je těžký direkt.

close Třinec - Baník Ostrava B 2:3 (31. kolo MSFL - 8. 6. 2024). info Zdroj: Petr Rubal zoom_in Radost fotbalistů Třince.

Ještě musíte odehrát jedno utkání, ale jaro lze pomalu hodnotit. Jste spokojený vzhledem k tomu, kam jste se vyšvihli?

Určitě. Sice je to teď trochu negativní, když jsme prohráli, ale v každém případě musím kluky pochválit. Udělali kus práce. Ne náhodou máme za jaře 33 bodů, na podzim jich tuším bylo o deset méně. Mužstvo jde vzestupnými krůčky nahoru, kabina se semkla, je týmová, a pokud se to ještě vhodně doplní, tak sami vidíme, že jsme konkurenceschopní i Baníku. Jen mě mrzí výsledek, který dopadl, jak dopadl. V žádném případě ale nevěšíme hlavy. A abych odpověděl na otázku. Já za sebe určitě tu sezonu hodnotím jako pozitivní. Bohužel, někteří můžou říkat něco jiného, ale já to takhle vnímám. Zkrátka: dům se staví vždycky od základů. My máme teprve základy, takže to chce postupně šplhat nahoru. Nejde nic hned.

Čím to, že se doma takhle dařilo, když na podzim tomu tak nebylo?

Na ten podzim nejsem schopný odpovědět. Já si říkám „můj dům, můj hrad“, ale doma chce vyhrávat každý. Už jen pro lidi. Druhá věc je, že pokud chcete postoupit jako Baník, vyhrávat doma je málo. Musíte vozit body i zvenku, což se nám teď ke konci dařilo, když jsme měli šest nebo sedm zápasů bez porážky. Na tom jsme také zapracovali. Chce být zkrátka trpělivý, věřit tomu, jakou cestou jsme se vydali jít, protože cesta může být úspěšná a bude úspěšná.

Co vy? Chcete v té cestě pokračovat, nebo kývnete na zájem Baníku?

Momentálně o tomto nechci spekulovat. A už vůbec ne teď po zápase. V Třinci mám ještě smlouvu na rok, je to na dohodě klubů. Aktuálně k tomu víc neřeknu.

Když jste viděl Baník, který byste potenciálně mohl převzít, zaujal vás svou skladbou i hrou?

Určitě. Myslím si, že v Baníku to vzali za správný konec, protože když se podívám nejen na A-tým, ale i B-tým, tak to je stejné. Jsou to hráči šikovní na míči, rychlostně vybaveni, což je směr, kterým se ubírá moderní fotbal. To jsme dneska koneckonců viděli. Viděl jsem i iks zápasů áčka, které si v každém utkání vytvoří hodně šancí, bohužel je nedává, ale to se otočí. Jak ty góly začnou střílet, budou vyhrávat i doma.

Byl by pro vás návrat do Baníku lákavý?

Já odpovím takhle: Kdo by do Baníku nechtěl? Sparta, Slavia, Plzeň, Baník, řekněte mi tady jediného trenéra, který by to odmítl. To je má odpověď.