Bohumín tak odčinil týden starou překvapivou porážku 1:3 od Stonavy z I.A třídy. „Minulý týden se nám utkání nepovedlo, nechtěli jsme, aby se to opakovalo a přistoupili jsme k tomu jinak. Bylo tam zlepšení. Prokázalo se, že po pandemii jsou kluci nažhaveni a chtějí si dres zasloužit,“ uvedl kouč domácích Martin Špička.

„Z pohledu přístupu jsem spokojený, ale pořád jsou tam technické a taktické věci, které nebyly ideální, ale příprava slouží k tomu, abychom to vyladili,“ dodal Špička.

Ostravané jsou na startu těžké série utkání. Už v pátek je čeká třetiligová rezerva ostravského Baníku a už v neděli pak Bruntál. V současnosti jsou tak ve fázi nabírání formy. „Od začátku listopadu to byl náš první zápas, takže hlavní je se dostat do rytmu, nabrat kondici a dát možnost mladým. Proto jsme tady měli i hráče, kterým je sedmnáct, a ještě sbírají zkušenosti. Jsem spokojený,“ řekl trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch.

Bohumín – FC Heřmanice Slezská 4:1 (1:1)
Branky: Šebek 2, vlastní Václavík, Jan Kodeš – Opata.
Bohumín: Jakub Kodeš – Uher, L. Poštulka, Košťál, Stošek – Bloksch, Palej, Hanus, Siekiera – Šebek, Latocha. Střídali: Švrčina, Ferenc, Malysz, Jan Kodeš, Šedivý. Trenéři: Špička a P. Poštulka.
Heřmanice: Andrejko – Fojtík, Šimáček, Kopečný, D. Mlčich – Velička, Václavík, Kelnar, Bílý – Strojek, Opata. Trenér: J. Mlčoch.