Polanečtí chtěli po dvou remízách zase zabrat, zvlášť když věděli, že konkurenti nad nimi (Hlubina, Opava B, Bohumín, Vratimov) ztratili. Jenže nějakou dobu to vypadalo, že ani celek z jihozápadu Ostravy nebude bodovat naplno. Po trefě Tomáše Miškaříka šli do šaten s jednogólovým mankem.

„Nešlo nám, nefungovala nám dobře přechodová fáze do ofenzivy. Nebyli jsme dostatečně pohybliví, měli jsme špatný výběr místa. A když jsme se do šestnáctky dostali, chyběla nám kvalita,“ hodnotil trenér Polanky Lubomír Adler s tím, že i tak si jeho tým vypracoval dvě tři solidní možnosti. „Ty jsme doslova do písmene zahodili. Nakonec nás z ojedinělé akce potrestal soupeř,“ popsal, přičemž cesta k obratu byla velmi trnitá.

Ostravské fotbalové derby mezi Hlubinou a Polankou nad Odrou, které se hrálo v rámci 18. kola divize F, skončilo remízou 1:1.
Ostravské derby Hlubiny s Polankou smírně. Trenéři si protiřečili! Podívejte se

Potěšilo ho, že se mužstvo ze špatného průběhu nesesypalo. V obratu mu pomohlo i vyloučení hostujícího Jakuba Cempírka po necelé hodině hry. „Když hrajete v desíti, vždy to má vliv, protože se musíte trochu přeskupit, změnit rozestavení,“ mínil Lubomír Adler, když z následného přímého kopu vyrovnal Rončka, v závěru pak vstřelil vítěznou branku Berek.

„O poločase jsme si něco řekli, a myslím si, že jsme ten zápas odmakali. Je to vybojované vítězství, protože jak jsem řekl, herně to z naší strany nebylo dobré. Žádná hitparáda,“ opakoval Adler, jemuž ještě v úplném konci zatrnulo, jelikož divizní nováček mohl srovnat. „To by ale bylo kruté a škoda,“ pousmál se kouč.

„Soupeř byl i v desíti nepříjemný, přitom jsme měli mít hru pod kontrolou, což se nedařilo. Místo toho jsme kupili ztráty a oni hráli urputně, agresivně, kousli se a zdravě naštvali. Navíc měli několik šikovných hráčů směrem nahoru, nakonec i dvakrát pořádně zahrozili. Jednou to vypadalo už hodně blbě. Bylo to nepříjemné,“ vybavil si Lubomír Adler.

Fotbalisté Polanky (v bílém) v utkání 17. kola divize F proti Havířovu. V týmu hostů nastoupili exligisté brankář Jan Laštůvka a záložník Pavel Zavadil.
Kouč Polanky o jaru i neprůstřelném Laštůvkovi: Posila celé divize. Co ambice?

Všímal si řady nedostatků u svých hráčů. „Musíme zapracovat na kvalitě, v tom mírně zaostáváme. A když nám vypadnou hráči, kteří jsou těmi nosnými, je to dost poznat. Asi je budeme muset nahrazovat jiným faktorem,“ přiznal Lubomír Adler.

Uvědomil si však, že zvládnout zápasy, v nichž to herně moc nejde, je také cenné a důležité. „Před rokem bychom v této situaci remizovali,“ měl jasno. „Mužstvo jde mentálně i charakterově nahoru, je to na klucích vidět. I když byl soupeř dobrý, agresivní, běhavý, nenechal nám ani kousek volného místa, tak pořád je to tým ze spodku tabulky. Že jsme vyhráli, je dobře pro celek i jednotlivce. Kdyby se to nepovedlo, byla by to škoda,“ uzavřel Lubomír Adler.

Přípravný fotbalový zápas Petřkovice - Dětmarovice, 15. února 2020 v Ostravě. Trenér Petřkovice Lubomír Adler.
Kouč Polanky Adler: Chybí mi tři body, jaro může být zajímavé. Kde chce posílit?

FK SK Polanka – TJ Řepiště 2:1 (0:1)

Branky: 58. Rončka, 74. Berek – 29. Miškařík. Rozhodčí: Poláček – Pavlica, Smýkal. ŽK: Leixner, Cempírek, Lörincz, Dluhoš. ČK: 57. Cempírek (Řepiště). Diváci: 151.

Polanka: Fabisz – Podešva, Leibl, Hluchý, Rončka – Vachník (88. Kisza), Badošek, Kuboš (46. Tížek), Paprskář, Musila (70. Rozsypal) – Berek (90. Koutný). Trenér: Adler.

Řepiště: Preisner – Mieszek, Dluhoš, Cempírek, Šponer – Vrzal (71. Kouřil), Maloň, Dedek, Lörincz – Leixner (71. Kiš), Miškařík. Trenér: Vojtěšek.