Fanoušci byli dávno před výkopem pozitivní. Když pak v úvodu utekl Boris Förster po straně, hnala ho aplausem celá zaplněná tribuna. Ta se pak pobavila, když se zřejmě porouchala světelná tabule, a její obsluha na ni po restartu vykouzlila skóre 19:2.

To však běžela 20. minuta a hosté už vedli po gólech Brandnera a Mihálika. Nesplnil se tak plán trenéra Zdeňka Skotnici, který chtěl co nejdéle držet stav 0:0. „To určilo ráz. Pak už to bylo pro kluky složité. Oni si začali věřit, a prokázali, že ten rozdíl tří soutěží mezi námi je. Odpovídalo to,“ věděl kouč.

Na hřišti vynikalo především trio Trávník, Kim a Doski. Rychlost, přímočarost, technika. Tomu Unie těžko konkurovala, byť skóre bylo v poločase přívětivé. „Je ale vidět rozdíl. Oni o sobě vědí, umí si naběhnout, zastupují se. A fyzicky taky. Hlavu s nimi nevyhraješ,“ komentoval dění na ploše z tribuny mladý fanoušek.

Skotnica věřil v drama, stačil gól. Blízko byl Frébort, mířil jen do tyče. Nesplnilo se tak ani přání předsedy TJ Pavla Ožany o prvním střelci proti ligistovi. Favorit sice nedal penaltu, ale hřiště ovládl. Od 63. do 84. minuty nasázel pět branek.

„Už jsme to prostřídali, aby si kluci zahráli, kvalita šla dolů a je z toho debakl. Jsem smutný, protože jsem si myslel, že odolávat budeme víc. Slovácko je ale herně, pozičně i takticky tak vyspělé, že nám nedalo šanci,“ přiznal si tvrdou realitu Skotnica.

Unie Hlubina – 1. FC Slovácko 0:8 (0:3)

Branky: 8., 66. a 84. Brandner, 12. a 76. Mihálik, 35. Vecheta, 63. Kalabiška, 82. Petržela. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Lakomý. Bez karet. Diváci: 945.

Hlubina: Otoupalík – Šindler, Vykopal, Hrušovský, Frébort – Marciňa (46. Sasko) – Bělíček (59. Konečný), Förster (59. Foniok), Petrík (46. Knedla), Kalay – Badalyan (74. Schmutz). Trenér: Skotnica.

Slovácko: Fryšták – Srubek, Hofmann, Doski (69. Holzer) – Sinyavskiy (63. Reinberk), Valenta, Trávník (46. Havlík), Brandner – Mihálik, Vecheta (46. Petržela), Kim (46. Kalabiška). Trenér: Svědík.