Hosté se ujali – i zásluhou chyby gólmana – vedení hned v úvodu. „Dost napršelo, takže terén byl těžší, i když dobře připravený. Ale takhle jsme začít chtěli, že si prostě půjdeme od první minuty za vítězstvím. A pomohl nám k tomu rychlý, i když trochu šťastný gól,“ těšilo Martina Štverku.

Z jeho pohledu byly Vítkovice po celou dobu duelu aktivní směrem dopředu. „Měli jsme další dvě tři příležitosti, ze kterých jsme mohli vstřelit branku. Zároveň jsme dobře pracovali i do obrany. Až na jednu vážnější střelu, která minula tyčku, kluci vše zablokovali a ubránili,“ byl rád Štverka, přičemž náskok ve druhém poločase navýšil svým pátým jarním zásahem Denis Nieslanik.

Denis Nieslanik, útočník MFK Vítkovice.
Střelec Vítkovic o nůžkách, hattricku i přísném trenéru: Rád pracuji pod tlakem

Vzešla z toho tak první jarní nula, což jen podtrhuje postupné zlepšení Vítkovic. „Určitě je to důležité, protože inkasovaných gólů bylo v sezoně dost, a nemůžete spoléhat, že v každém utkání vstřelíte dva tři góly. Proto je zásadní na defenzivě pracovat,“ uznal trenér. „Jsem rád, že celý tým to odmakali i směrem dozadu a vše zvládli. Odměnou nám je nula,“ dodal Martin Štverka.

Vzhledem k podzimní ztrátě se sice Vítkovice v tabulce nijak neposunuly, stále jsou desáté, nicméně vzdálily se skupince celků obývající spodek tabulky, a naopak se přiblížily jejímu středu.

„Když se na to podíváte, tak týmy pod námi bodují, soutěž je poměrně vyrovnaná. Aspoň to tak vypadá. Porazili jsme Jeseník, což je jeden ze soupeřů za námi, tudíž je pravda, že se nám teď dýchá o trochu lépe, protože jsme ho nenechali, aby se na nás dotáhl. Naopak jsme odskočili,“ připomněl Štverka.

Fotbalisté Vítkovic porazili Krnov 3:2 a mají první jarní body. Na snímku domácí Rostislav Chylek.
Blikanec kapitána Vítkovicím body nevzal. Tolerovat to ale nehodlám, řekl kouč

„Zároveň ale vím, že stačí dva nevydařené zápasy a můžeme být zpátky dole, takže vyhráno zdaleka nemáme. Musíme makat dál,“ uvědomil si kouč Vítkovic, které čeká v sobotu v tréninkovém areálu Vista atraktivní souboj s rozjetým Bohumínem.

Třetí celek tabulky na jaře porazil doma béčko Opavy a Bruntál, všechny body si přivezl i z Vratimova. „Na tom utkání bude hodně záležet. Zaregistroval jsem, že jedenáct zápasů v řadě neprohráli, takže mají super sérii a dlouhodobě jsou na špici divize, takže jde o velmi kvalitní tým. Každopádně zápas ukáže, jestli máme na to, abychom šli do klidného středu, nebo budeme na tom zase hůř. Uvidíme,“ uzavřel Martin Štverka.