Ostravané neměli ideální začátek, když šest kol čekali na první vítězství. Ještě stále v úvodu sezony skončil trenér René Vojtěšek, jehož nahradil Lubomír Adler. Okamžitý efekt to nepřineslo, Polanka se i tak trápila, ale zvládla domácí duel s Břidličnou (2:0) i dohrávku ve Frenštáte (2:1) a přezimuje na devátém místě. Šest bodů od posledního.

Divize: Polanka - Krnov (16. října 2022)
Kouč Polanky Adler po další ztrátě: Hrůza a šílenost. Hrnou se mi do očí slzy

„Zvládnout ty dva zápasy bylo pro nás důležité. Sice to herně není na oslavu a spokojenost, na tom je ještě hodně práce, ale výsledkově to je dobré, protože máme zase trochu více klidu. A když se poslední zápasy zvládnou, je pak hodnocení o něco málo lepší,“ přiznává Lubomír Adler.

Celkově spokojený však není. „Čekal jsem od toho víc. A chtěli jsme, i když začátek nebyl dobrý. Hráčům sice říkáte, aby se na tabulku nedívali a šli zápas od zápasu, ale stejně pocit toho, že hrajete dole, tam je. Kdybych měl známkovat, bylo by to na tři minus. Není to takové – myslím především kvalitu – jak bych si představoval,“ prozrazuje.

Přípravný fotbalový zápas Petřkovice - Dětmarovice, 15. února 2020 v Ostravě. Trenér Petřkovice Lubomír Adler.
Kouč Adler: Profi fotbal mě stále láká, nikam se ale nehrnu. Polanku mám v srdci

Fakt, že se na mužstvo na poslední chvíli posunulo pořadím nahoru, bere jako dobrý vklad do přípravy po novém roce. „Nepůjdeme do té dřiny se zvrácenou hlavou, že jistě budeme hrát o záchranu, protože jsme na chvostu. Nepracuje se ještě úplně dobře, ale pořád lépe než před pár zápasy,“ ví Adler.

„Teď je to otázka pár bodů a můžeme být třetí čtvrtí. Příprava je naplánovaná kvalitní a bude náročná. Bohužel v divizi nás čeká jen třináct zápasů, takže každý z nich a zisk každého bodu bude klíčový,“ podotýká kouč.

Fotbalisté Bohumína (v modrém) a Polanky v úvodním kole nového ročníku divize.
Divizní šlágr patří Bohumínu, Polanka se ale nevzdala ani v oslabení

V hlavě má samozřejmě plány na posílení kádru. „Defenziva je dobrá, docela šlape, tam problémy nevidím. Neřešíme ale ideálně finální a předfinální fázi. Směrem dopředu to nejde. Chybí nám hrotový útočník, hráč, který by situace vyřešil klidně, umí dát gól a zápas naklonit v náš prospěch,“ má jasno.

Celá věc v nové posile však skýtá jedno „ale“. „Je velkou otázkou, zda se takového hráče povede přivést, protože tento problém je napříč kategoriemi a soutěžemi. Útočníci prostě nejsou,“ kouká na možnosti realisticky. „Proto nevím, zda to pro nás bude řešitelné. Jinak chci udržet všechny hráče, abychom v zimě zapracovali a třeba to na jaře bude lepší,“ zakončuje Lubomír Adler.