Po podzimu desátý celek divize F vyrukoval na soupeře ze stejné soutěže, nicméně skupiny E, s řadou nováčků a dorostenců. Zároveň dal kouč několika hráčům volno, především pak kvartetu opor jako Palej, Richtár, Tamajka a Chýlek. Přesto Ostravané brzy vedli a nakonec góly Kantora, Matejova a Nieslanika si připsali cenný úspěch hned na úvod roku.

„Pořád jsme ve fázi, že zkoušíme, nicméně máme i menší zranění, proto někteří kluci nehráli,“ ujasnil Štverka. „I když nastoupilo mnoho nových hráčů, zařadili jsme i dorostence a celkově takhle složený tým hrál spolu poprvé, měli jsme celý zápas pod kontrolou. To je cenné zjištění. Celkově jsme to zvládli nejen výsledkově, ale i herně, takže mohu být spokojený,“ vysvětloval šéf vítkovické lavičky.

Připouští, že hráči se nepoznávají jen mezi sebou, ale i s ním samotným. Navíc mužstvo reagovalo dobře i po kondiční stránce. „Terén byl zmrzlý, náročný, ale dobře připravený. Tým to odběhal, nezaostával, naopak. V naší hře bylo spousta náznaků, na kterých lze do budoucna určitě stavět. Výsledek je fajn, nepřeceňujeme ho, ani nepodceňujeme,“ upozornil Štverka.

Ve středu Vítkovice prověří už kvalitnější sok, třetiligový Frýdek-Místek. „Kluci, kteří teď nehráli, už budou k dispozici, ale opět to ale doplníme těmi, kdo se v sobotu jevil dobře. Potřebuji znovu vidět, jak si poradí, protože v Jičíně jsme v desáté minutě vedli dva nula, což se pak hraje vždy dobře,“ uznal Štverka.

„Je jasné, že s Frýdkem to bude úplně jiný zápas. Uvidíme, co nám soupeř dovolí, nicméně jsme na začátku, tvoříme se, šanci dostanou zase jiní hráči, ale snad budeme důstojným soupeřem, protože i výsledek je pro nás důležitý. Prohrát nechceme,“ zdůraznil na závěr Martin Štverka.

Nový Jičín – MFK Vítkovice 0:3

Branky: Kantor, Matejov, Nieslanik.

Sestava Vítkovic: I. poločas: Baránek – Hadaš, Novák, Kostelanský, Burgo, Matejov, Kantor, Zogata, Fula, Olawunmi Lateef, Sýkora. II. poločas: Kolenko – Hadaš, Novák, Widura, Burgo (70. Mlečko), Gaži, Jurásek, Zogata, Fula (70. Hloch), Fulier, Nieslanik. Trenér: Štverka.